Soudkyně Monika Marčišinová, která má případ na starosti, nebyla spokojená s podobou předložených podkladů. „Dosud předložené listiny totiž nepovažuje za dostačující, proto vyzvala účastníky k jejich doplnění. Poté, co se soud seznámí s doplněnými podklady, může být nařízeno jednání nové,“ dodal Strnad.
Návrh na konkurz vzešel od americké společnosti Geneva International Corporation (GIC). Ta je výhradním obchodním partnerem Petrofu na americkém kontinentu. Podle jednatelky společnosti Petrof Zuzany Ceralové– –Petrofové se návrh na konkurz opírá o smyšlené pohledávky vyplývající z reklamací v roce 1999. „Jde o fiktivní pohledávky a návrh na konkurz má charakter šikany. Závazky našim partnerům platíme včas dle dohody,“ řekla Ceralová-Petrofová.
Ze strany společnosti Petrof si také není vědoma nějakého pochybení vůči úplnosti podkladů pro soud. Pokud ovšem bude požádána o jejich doplnění, pak soudu vyhoví. „V případě dalších požadavků soudu jsme připraveni vyhovět,“ uvedla.
Zuzana Ceralová–Petrofová navíc nechápe, kde vzal GIC soupis firem, které označila za další věřitele. „Máme v rukou písemná prohlášení, že zmiňovaným firmám platíme řádně a že se k návrhu na konkurz nepřipojují,“ dodala jednatelka Petrofu.
Pokud soudkyně obdrží požadované listiny, může ve věci rozhodnout i bez svolání dalšího jednání. „Zákon umožňuje, aby o návrhu na prohlášení konkurzu bylo rozhodnuto i bez nařízení jednání. Takový postup není nijak výjimečný,“ vysvětlil na závěr Michal Strnad.