Sám se jejich pletením zabývá už třicet let. Až v posledním desetiletí, kdy města ovládly obchodní řetězce, se i on potýká s úbytkem zájmu zákazníků.
Včera měl pomlázky, jednu hezčí než druhou, vystavené na jednom královéhradeckém tržišti. Hned pár kroků odsud nabízel přeschlé proutky, jen zdálky připomínající opravdové pomlázky, ovšem za poloviční cenu, jeden zdejší market. Je jedno, který. Zmetky prodává většina marketů.

Rozdíl je patrný na první dotek. Pomlázky od trhovců jsou čerstvé, pevné a voňavé, a navíc tak pružné, že ji srolujete do kapsy. Zkuste ovšem totéž vyzkoušet s pomlázkami z marketů!

„Oni snad prodávají zbytky z loňska,“ směje se Jan Kovanda, řemeslník z dalšího stánku.

„Jenže lidem to je jedno. Zákazníků, kterým záleží na kvalitě, je stále méně. Přitom cenový rozdíl je pár korun. Jenže v marketech mohou pořídit celý nákup najednou,“ posteskl si Valenta.

Kde se ovšem skrývá kouzlo výroby čerstvých pomlázek domácí provenience? Jen v poctivé práci. „Proutky nařežu měsíc před pletením. Svážu je a dám do igelitových pytlů do chladného sklepa, aby neseschly,“ říká Valenta.

Trhovci se smějí i nabídce dalšího zboží v marketech, které má přívlastek „velikonoční“. Na odbyt jdou například tamní „věčné“ kraslice. Jsou takřka nerozbitné, jejich povrch připomíná tvrdý molitan či PVC.