V loňském roce si mohl občan zažádat o výpis z katastru nemovitostí, výpis z Obchodního rejstříku Živnostenského registru. Nyní přibude možnost žádat o výpis z trestního rejstříku a počítá se i s zjišťováním počtu bodů udělených za dopravní přestupky.

Na více než tisíci matričních, krajských a vybraných zastupitelských úřadech vzniknou letos nové Czech POINT. Přibudou také na několika stovkách pracovišť České pošty a v kancelářích Hospodářské komory. Do systému Czech POINT jsou v současnosti zapojeny desítky míst po celé České republice a přibývají další.

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT, je projekt, který by měl omezit nadměrnou byrokracii ve vztahu občana a veřejné správy. V současnosti totiž musí občan navštívit často několik úřadů k vyřízení jediné záležitosti.

Czech POINT by měl sloužit jako asistované místo výkonu veřejné správy a měl by umožnit komunikaci se státem prostřednictvím jednoho místa tak, aby „obíhala data ne občan“. Za pět měsíců zkušebního provozu Czech POINT v 37 obcích byl zájem veřejnosti o tuto službu zřejmý. Bylo v nich vydáno přes 17 000 ověřených výstupů.

V současné době zájem narůstá.