ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Zážitek pro děti, odlehčení pro rodiče

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od nákup potřebného vybavení, přes vzdělávací projekty, až po projekty pro zlepšení důstojného života ve stáří. Právě jedním z takových projektů je druhý představený v Královéhradeckém kraji.

Obecně prospěšná společnost Apropo Jičín pomáhá rodinám s postiženými dětmi žít normální život. Na prázdninové období připravuje tři pobyty pro děti a mládež s těžkým mentálním postižením, kombinovaným postižením nebo autismem. Zatímco děti budou za podpory asistentů zažívat nové zážitky, využívat terapií a podpůrných a rozvojových aktivit, jejich rodiče si mohou odpočinout od fyzicky i psychicky náročné péče. „Dětem zprostředkujeme prázdninový zážitek a pečujícím rodičům umožníme odpočinek a regeneraci sil. Budou tak mít čas věnovat se svým zájmům, ostatním členům rodiny a zapojit se více do společenského života. Během letních měsíců odlehčíme od náročné domácí péče celkem 40 rodinám,“ říká Radka Paličková z organizace Apropo.

Prostředky z programu ČSOB pomáhá regionům využije organizace na uhrazení ubytování a stravy účastníků i na zaplacení potřebných asistentů.

Každý hlas se počítá
O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.

Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.