Růst průmyslu vedle Hradecka vykázalo ještě pět krajů. Průmyslu v celé ČR do konce června klesly tržby o 3,6 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Statistika se v hradeckém kraji týká 126 firem s více než 100 zaměstnanci.

Dynamika růstu průmyslu v hradeckém kraji má letos stoupající tendenci. Ještě v prvním čtvrtletí největší průmyslové firmy v kraji vykázaly růst tržeb o 4,9 procenta. Absolutní výší tržeb zaujímá průmysl hradeckého kraje deváté místo. V čele jsou Středočeský a Moravskoslezský kraj s tržbami téměř 250 miliard korun.

Statistiky sledované průmyslové firmy v hradeckém kraji v prvním pololetí zvýšily počet zaměstnanců o 5,1 procenta na více než 41 tisíc lidí a jejich průměrné platy vzrostly o 5,3 procenta na 24 806 korun.

Řada firem letos plánuje růst a chystá investice. Daří se třeba textilce Veba z Broumova, která patří k lídrům oboru v Česku. Výrobce autodílů Karsit Holding z Jaroměře oznámil, že v příštích dvou letech investuje 1,5 miliardy korun a vytvoří až 250 nových pracovních míst.  Největší firmou v kraji je výrobce součástek pro automobily Continental Automotive Czech Republic z Jičína.