Ta je nezbytnou podmínkou pro zahájení činnosti společnosti, která nese název Profi Credit IFN SA, na rumunském trhu. Obchodní značku Profi Credit bude Profireal Group používat od roku 2008 pro všechny své společnosti. „Společnost jsme založili na konci června a 18. října jsme získali potřebnou licenci. Rumunsko se tak stalo pátou zemí, kamnaše finanční skupina vstoupila.

V současnosti je v plném proudu proces náboru zaměstnanců a budování regionálních ředitelství. V prosinci bychom chtěli poskytnout v Rumunsku první úvěry,“ představil plány společnosti výkonný ředitel Profi Credit IFNSA Tomáš Rosenberger.

Profi Credit má sídlo v Bukurešti a na rumunský trh budou postupně vsouvány dva základní produkty. Zaměstnanecký úvěr pro soukromé osoby a Podnikatelský úvěr pro právnické osoby. „Do konce roku 2008 plánujeme nábor asi tisícovky úvěrových poradců, kteří budou řízeni z osmi regionálních ředitelství. Postupně budeme také rozšiřovat škálu produktů,“ doplnil Rosenberger. P

o zkušenostech z České republiky, Slovenska a Polska se Profireal Group zaměřila na trhy v nových členských zemích EU. Následuje tak několik českých firem, které své aktivity rozšiřují stejným směrem. Nyní tak v Rumunsku působí například Hamé Babice, Techo či AAAauto.

Divize Profireal za posledních pět let významně expanduje. Po otevření pobočky na Slovensku následovalo zahájení prodeje úvěrů v Polsku a na konci roku 2006 poskytla první úvěr v Bulharsku. V roce 2006 poskytla divize Profireal svým klientům půjčky a úvěry v celkové výši 2,92 miliardy korun.