Přístupno nejen autem (k dispozici jsou parkoviště), ale i v sedlech kol (možnost využití hlídaného cykloparkoviště) nebo hromadnou dopravou. Není proto divu, že zejména v letní sezóně je zde pořád živo.

Můžete zde navštívit restauraci s barem a krbem, lovecký salonek, vinný sklípek a letní terasu. Využívaná je i Staročeská stodola s terasou.  Součástí je rozlehlá zahrada s dětským hřištěm, k dispozici jsou kurty na tenis a nohejbal, v sousedství je kurt na plážový volejbal. Dostatečná kapacita (restaurace 60, lovecký salonek 65, stodola 90 a přilehlá terasa 50 míst) je zárukou pohodového posezení. „V naší nabídce jsou firemní akce a rodinné oslavy či večírky, které připravíme na klíč. Zároveň jde o romantické a klidné místo, vhodné pro pořádání svateb s možností oddání přímo na hradě. V letní sezoně každý pátek a sobotu od 19 hodin u nás pořádáme víkendy s živou hudbou," řekl nám Libor Novotný, vedoucí Restaurace Pod Kunětickou horou.

K dispozici je i několik typů ubytování – v kouzelném prostředí jsou apartmány včetně toho svatebního, útulné podkrovní pokoje nebo chatky. Před nimi je k dispozici bazén, u něhož můžete využít i obsluhy.

Vyplácí se sázka na českou kuchyni

Restaurace je v provozu celoročně, jediným zavíracím dnem je 24. prosinec. Otvírají už o půl osmé ráno a od pondělí do soboty fungují do 23 hodin, v neděli pak do 22 hodin. Na nápojovém lístku najdete piva Budvar i kvalitní moravská a světová vína, k chuti přijde i domácí ledový čaj.

Nespoléhají  jen na vyjeté koleje, ale řadou gurmánských akcí se snaží o oživení nabídky. Letos na podzim se vydařily zvěřinové hody, zájem poutaly pokrmy z ryb, opět se konalo Svatomartinské posvícení a k oslavě Beaujolais Nouveau 2014 patřil kohout na víně podle tradiční francouzské receptury. Velkým zážitkem byl  týden nazvaný Zpět do Česka aneb Řízkyáda po našem, při kterém kuchaři dokazovali, že řízek nutně neznamená jenom obalit a usmažit. Na odbyt šla zejména kuřecí specialita – stehno napůl pečené a napůl smažené. „Při přípravě všech našich pokrmů využíváme jen ty nejkvalitnější  suroviny, většinou z tuzemského zdroje. Všechny pokrmy připravujeme s důrazem na tradiční chuť," řekl šéfkuchař Jiří Trojan, který pod Kunětickou Horu přišel z pardubické restaurace U Lva vyhlášené vynikající kuchyní. Nebylo proto divu, že jídelní lístek během posledního roku přeorientoval výhradně na osvědčenou českou kuchyni. „K nejoblíbenějším jídlům u nás patří svíčková, kachna pečená s rozmarýnem a jablky, vepřová krkovička v krustě ze šalvěje, hořčice a cukru, vysoký roštěnec s hrubozrnou mořskou solí a na odbyt jdou pečená vepřová žebra v marinádě z medu, piva a česneku."  Oblíbená jsou cenově dostupná denní a víkendová menu.  Chvályhodné je, že zde pamatují i na nejmenší – ne všude jsou součástí jídelního lístku nekořeněná dětská jídla – kuřecí plátek, losos či brokolice.

Plánují Selský dvůr a příměstský tábor

Pod Kuňkou nemají rádi rutinu, proto plánují další vylepšení..  Stávající oboru, ve které jsou přímo z venkovní terasy k vidění volně se pasoucí daňci, jeleni, mufloni a vidět je možné pštrosi a kamerunské kozy, obohatí nová nabídka v OK ranči. „V tomto areálu bychom na jaře chtěli zpřístupnit Selský dvůr, ve kterém zejména dětem nabídneme možnost podívat se, jak to na vesnici fungovalo v dobách minulých a mnohde i současných. K vidění budou všechna domácí zvířata – slepice, husy, kachny, ovce, kráva, koně. Přitom dál bude k dispozici možnost jízdy na koních v sedle i v kočáře," prozradil Novotný. V úvahách pro léto figuruje i nápad o zorganizování letního příměstského sportovního tábora, který by zájemcům nabídl slušné sportovní zázemí.

Velkým zážitkem bude určitě Silvestr Pod Kuňkou  2014. Za vstupné 299 korun budou 31. prosince od 19 hodin k dispozici tři taneční parkety, živá hudba ve Staročeské stodole, diskotéka v restauraci, bohatá tombola, ohňostroj s přípitkem a spousta kvalitního jídla i pití.  Podrobnosti a prodej vstupenek na www.podkunkou.cz, komunikovat můžete i prostřednictvím e-mailu: podkunkou@podkunkou.cz nebo telefonicky na čísle 466 416 274.   (fr)