Co je v obci nového?
Zrekonstruovali jsme sportovní areál a vybudovali tady víceúčelové hřiště. Tam je teď možné hrát různé sporty, například tenis.

Žádali jste o dotace?

Na vybudování víceúčelového hřiště jsme dostali dotaci z Programu obnovy venkova, která činila sto tisíc korun. Celá akce stála 320 tisíc, takže zbylou částku jsme museli zaplatit z rozpočtu obce. O dotaci budeme žádat i na plánovanou výstavbu kanalizace, kterou bychom chtěli vybudovat v celé obci. V tomto případě jsme již několikrát žádali o dotace od ministerstva zemědělství, protože celkový rozpočet na kanalizaci je 23,5 milionu korun. Bohužel nám však byly zatím kvůli nízkému počtu obyvatel všechny žádosti zamítnuty. Budeme to ale zkoušet dál.

Plánujete větší informace či opravy i do budoucna?
Po dokončení kanalizace bychom ještě rádi postavili chodníky. Do budoucna tu máme územní plán na novou zástavbu. Mělo by zde vyrůst dvacet nových rodinných domků na obecním pozemku, takže je nutné místo zasíťovat a připravit infrastrukturu.

Jaké kulturní či sportovní akce v obci pořádáte?

Pěstujeme tady požární sport, takže probíhají cvičení i soutěže dobrovolných hasičů a také hasičský ples. Máme tu pouť a posvícení. Pro děti pak organizujeme dětské dny, čarodějnice nebo třeba mikulášskou nadílku.

LENKA KAŠPAROVÁ