Kdo by nechtěl vyhrát pohádkové peníze vsazením správné číselné řady? Otázkou je, zda lze v domácích podmínkách vsázet bezpečně u největší loterijní společnosti v zemi. Po obrovských potížích se i chvíli zdálo, že je se Sazkou veta.

Insolvenční správce se však snaží zachránit co lze, a to včetně dobrého jména společnosti. Dochází i ke znovu– zapojení terminálů společnosti jak v Hradci, tak v České republice. „K prvnímu lednu tohoto roku bylo v Hradci Králové 62 terminálů, v současné době je jich v provozu 47 s tím, že 12 ukončilo během tohoto období zcela podnikání, a se třemi obstaravateli se jedná o znovuzapojení po vypořádání vzájemných finančních závazků,“ řekla tisková mluvčí Sazky Lenka Tichá. Na terminálech Sazky je, kromě dobíjení kupónů mobilních telefonů a placení složenek, možné realizovat vše, na co byli dosud zákazníci zvyklí: sázet, realizovat internetové platby či předplatné na karty do zahraničí nebo nakupovat vstupenky. Terminály na hradeckých poštách při tom vůbec vypnuté nebyly. Pouze musela Sazka, na žádost mobilních operátorů, vypnou službu dobíjení telefonů.

„Zájem o sázkové hry se na poštách propadl na 30 % a o losy na 50 procent proti standardnímu zájmu klientů. Minulý týden došlo na poštách ke zvýšení zájmu o sázkové hry přibližně o 20 procent,“ uvedl ředitel odboru komunikace České pošty Ivo Mravinac. Společnost Sazka svými problémy přišla i o řadu klientů a hlavně tržeb. „V době, kdy byl vyhlášen konkurz na společnost Sazka, jsme zaznamenali nejnižší tržby - klesly až na 18 procent loňských obratů,“ uvedla Tichá. Nepřehledná situace znamenala i odliv věrných zákazníků. „Od chvíle, kdy věřitelský výbor schválil provozní úvěr, jsou výhry vypláceny kontinuálně a v případě větších finančních obnosů jsou i tyto vypláceny v řádných výplatních lhůtách. Sázející tak rozhodně nemusejí mít obavy, že by svoje výhry nedostali nebo o ně přišli,“ uzavřela Tichá.