Stávka zaměstnanců automobilky Škoda Auto je zažehnána. Odbory, vedené Jaroslavem Povšíkem, si opět „vydupaly" zvyšování mezd. Dokument, který určuje, o kolik se zvedne částka na výplatnicích, byl podepsán ve středu.

Je to tak vždy, když se blíží konec tarifní smlouvy - odbory hlásí: „Přidejte, nebo se stroje zastaví." A loni svá slova dokonce dodržely, stávkovalo se hodinu.

Letos odbory a zaměstnanci oslavují rekordní úspěch - a to ke stávce ani nedošlo. „Jsme spokojeni. Společnosti se daří, a to i díky nám. Je dobře, že se to ukazuje na našich výplatách. Kdyby nás neplatili dobře a byla by to otročina za málo peněz, nechodil bych do práce rád. Takhle jsem za práci vděčný," řekl Pavel K., který ve Škodovce pracuje již několik let.

Dejte více

Ne všichni s ním však souhlasí. Podle některých Škodováků by se měly platy zvyšovat ještě více. „Není to dost. Je to opět jen komedie, vše bylo domluveno dávno dopředu – jaképak jednání. Víte, připadá mi to jako divadlo, které má zavřít pusu těm, kteří o tomhle problému nepřemýšlí do hloubky. Podle mého názoru bychom měli mít srovnatelné platy jako v Německu," prozradil jeden z jeho roztrpčených kolegů. A názory na zvyšování mezd se liší i v internetových diskuzích. Jedni mají radost, druzí si stěžují.

Tarifní mzdy vzrostou o 3,5 procenta od 1. dubna 2016 a o další 3 procenta vzrostou od 
1. ledna  2017. Jednorázové platby pro tarifní zaměstnance v obou letech budou činit čtyři tisíce, celkový roční bonus pak dosáhne rekordní průměrné výše sedmdesáti tisíc korun. V nejběžnější mzdové třídě I půjde podle Jaroslava Povšíka, předsedy odborů, o nárůst průměrně o 12,5 procent. Rekordní podle něj bude již květnová výplata za duben.

Její součástí bude variabilní bonus s vypočtenou částkou 28 520 korun, kterou se odborům podařilo v rámci vyjednávání zaokrouhlit na sumu 30 tisíc korun.

K tomu také zaměstnanci dostanou mimořádnou prémii čtyři tisíce korun. Celkem tedy 34 tisíc korun navíc k běžné výplatě.

Od 1. dubna 2016 se rovněž zvyšuje prémie ze 700 na 800 korun při směně v noci z pátku na sobotu a z 800 na 900 korun v sobotu dopoledne, tedy o 100 korun za odpracovanou směnu flexikonta. Tuto částku dostávají zaměstnanci vždy v běžné mzdě spolu s dalšími příplatky.

Dvojnásobek průměru

„Celková průměrná mzda tarifních zaměstnanců automobilky již v roce 2015 převýšila částku 40 600 korun. Mzdy se přitom ve společnosti Škoda Auto od roku 2010 zvýšily o 30 procent. Jsou tak o více než polovinu vyšší než srovnatelný průměr v České republice a o třetinu převyšují průměr v českém automobilovém průmyslu," uvedl mluvčí Škody Auto Jozef Baláž.

O kolik si polepší
Celkově při započítání různých složek průměrně o 11,2 procenta za dva roky, mzdová dohoda byla uzavřena do 31. března 2018. Firmu by to mělo na personálních nákladech stát 2,6 miliardy korun.

S platností od 1. dubna 2016 dochází ke zvýšení současných mzdových tarifů o 3,5 %. Navíc se od 1. ledna 2017 tarify a na ně navázané složky mzdy zvýší o další 3 %. Jednorázová platba ve výši 4 000 Kč bude vyplacena v roce 2016 i 2017 v květnu společně se mzdou za duben.

Každému tarifnímu zaměstnanci zároveň náleží podíl na pozitivních hospodářských výsledcích společnosti v roce 2015 v podobě variabilní části bonusu, a to v celkové výši 30 tisíc korun. Bonus bude vyplacen v květnovém výplatním termínu jako součást mzdy za duben. Společně s fixním bonusem získají tarifní zaměstnanci roční bonus v rekordní průměrné výši 70 tisíc. V případě dobrého výsledku bude tarifním zaměstnancům na konci roku 2016 i 2017 navíc vyplacena výkonnostní prémie 4 tisíce.