Právě do Hradce se sjeli bojovat o vítězství v soutěži Rozjezdy roku, kromě samotné prezentace vlastních projektů je čekaly přednášky a workshopy z oblasti obchodu, marketingu a komunikace. „Rozjezdy roku jsou úplně pro každého, kdo s prezentovaným projektem nepodniká déle než jeden rok. V prvních ročnících vítězily projekty snové, krásné. My jsme popravdě pravidla trochu přitvrdili, protože chceme, aby vítězily projekty, které mají šanci na trhu přežít,"  přiblížila Martina Kemrová ze společnosti T-Mobile, která soutěž  Rozjezdy roku pořádá už pátým rokem. Letos ve Východní Čechách soutěžili fotografové, výrobci marmelád, přepuštěného másla, designových stínidel na lampy, mobilní aplikace nebo třeba unikátní metoda učení jazyků.  „V Rozjezdech nezáleží na věku, ani vzdělání. Letos jsme tu třeba měli pána, kterému je určitě přes sedmdesát a naproti tomu loni vyhrál zase sedmnáctiletý účastník. Hodně našich soutěžících je také z řad maminek na mateřské dovolené, které si chtějí život zařídit po svém, dělat co je naplňuje a dostatečně se přitom věnovat dětem," doplnila Kemrová.

Z vítězství a postupu do celostátního kola se nakonec shodně v obou krajích radovali fotografové. Pardubickou porotu nejvíce zaujala Tereza Dostálová s projektem Fotodílna, ve kterém radí a pomáhá amatérským fotografům v začátcích.

V očích hradeckých porotců pak nejvíce zaválel Jakub Misík se svým zábavním fotografickým přístrojem CVAKMAT, ve kterém se mohou lidé na svatbách, večírcích či plesech sami fotit. „Nejvíc mě těší, že odborníci přes byznys na slovo vzatí, kteří v porotě zasedli, mi tím vítězstvím dali jasně najevo, že to co dělám má smysl a naději na úspěch. A to mě žene dál," svěřil se po vyhlášení fotograf Jakub Misík.