Zájem o pobyty překonal loňské výsledky, někde se hosté také zdrželi déle. Za vyšším zájmem o dovolené v tuzemsku  podnikatelé vidí zhoršení bezpečnostní situace v některých zemích.

Hotel Vista v Dolní Moravě  měl o prázdninách trvale obsazené téměř všechny pokoje. „Letošní sezona byla jedna z těch úplně nejlepších," řekl  Martin Palán ze společnosti Sněžník. Hotel podle něj nabízí v okolí množství aktivit pro děti i dospělé. „Spojujeme to s animačními programy, aby u nás rodina mohla strávit týden a mít každý den jiný program," uvedl Palán. Většina lidí přijela do Dolní Moravy na pět až šest nocí.

Vyšší počet návštěvníků zaznamenal penzion na Luckém vrchu na Svitavsku. „Kdyby takové léto bylo pořád, byli bychom spokojeni a mohli bychom vzít i nějakého zaměstnance. Zatím to dělám s rodinou a nějakým brigádníkem," řekl provozovatel penzionu Milič Sypták.

Více lidí než vloni přijelo i do autokempu Buňkov na Pardubicku. „Minulý rok jezdili na tři čtyři dny, letos na týden i dva," uvedla vedoucí kempu Lucie Jelínková.

Zhruba o deset procent vzrostl zájem turistů o ubytování v penzionu U Čtyřlístku v Hořelči u Sečské přehrady. Podle vedoucí Ivety Fořtové je za nárůstem obava z neklidné situace v zahraničních destinacích. „Když se díváte na to, co se děje v zahraničí, tak bych určitě také nikam nespěchala," řekla.