„Chceme mít pokrytou spádovou oblast Hradec a Pardubice," byl konkrétnější  ředitel společnosti Ikea Centre Group pro Česko a Slovensko Pavel Hradec v deníku E15.

V roce 2010 vyhlásila firma, že by chtěla proniknout do východočeské metropole do šesti let. Měla vybrané i místo (nedaleko Libišan), ale zabrzdil ji fakt, že poblíž obce nakonec nevznikl nájezd na dálnici D11. Tím pádem by byl příjezd k obchodnímu domu mnohem zapeklitější.

Hradeckým řešením pro světoznámou společnost, jež například na odstranění následků nedávného zemětřesení na Filipínách poslala do země více peněz než Čína, by mohlo být úspornější – tedy menší – centrum.

I termín se mírně posunul. Nakonec by Ikea mohla otvírat v Hradci do roku 2018.

Ikea versus ECE: Jak to bylo?
Byla to fáma, nebo ne? ECE, developer, jenž měl budovat Park Malšovice (nyní chce projekt realizovat společně s nedávným konkurentem HB Reavis) s novým fotbalovým stadionem, si vydupal, že radní nepustí do města firmu Ikea. To se říkalo…
„Můžeme mít takové přání, ale požadavek těžko," usmíval se Petr Vávra, manažer ECE, jenž měl na starosti právě hradeckou monstrózní akci.
„Je to nesmysl, to by ani nešlo nijak zařídit," doplnil ho Zdeněk Fink, primátor města.
Každopádně o příchodu Ikey do Hradce se mluví roky – ale až 
v posledních dvou letech se objevily konkrétní obrysy akce.

close Obchodní zóna EuroCenter v Hradci Králové. zoom_in Futurum, Atrium, EuroCentrum… Doplní je ještě Arkády a Aupark?

V Hradci Králové prostor pro obchodní domy ještě je. Tvrdí to odborníci společnosti DTZ. Zatím Hradečáci a samozřejmě i lidé z menších měst a obcí v okolí jezdí nakupovat především do Futura na Brněnské třídě, které je se svými sto deseti obchody největším  ve městě, do Atria v centru, Eurocentra na výpadovce na Třebechovice pod Orebem a také do obchodní zóny při výpadovce na Pardubice. Developeři mají zájem ve městě vybudovat ještě obchodní centrum u Koruny – Aupark a u malšovického fotbalového stadionu – Arkády.