Vyvolávací cena královéhradecké továrny je 25,8 milionu korun, u hořické činí 13,3 milionu korun. Dražba se bude konat ve středu 22. června. Firma Hacar se zabývala výrobou automobilových nástaveb a prodejem a opravami nákladních automobilů. V konkurzu je od února letošního roku.

Hradecký areál ve čtvrti Kukleny má rozlohu 2,3 hektaru a leží nedaleko centra města. V Hradci Králové přitom nejde o jediný prodávaný průmyslový areál. Na prodej je také téměř čtyřhektarový areál bývalých strojíren Montas nedaleko centra města. Areál Montasu byl letos v dražbě s vyvolávací cenou 60 milionů korun, ale žádný zájemce se nenašel. Hořický areál Hacaru má rozlohu asi 2,1 hektaru.

Firma Hacar se v problémech ocitla loni. Pro platební neschopnost nebyla schopná vyplácet mzdy zaměstnancům a platit další závazky. Dvakrát loni čelila návrhu na insolvenci. Třetí návrh věřitelů na insolvenci z letošního ledna skončil prohlášením konkurzu. Do něj se přihlásilo celkem 58 věřitelů s pohledávkami za 53 milionů korun.

Na začátku února měla firma 16 zaměstnanců, v minulosti zaměstnávala kolem 200 lidí. Začátkem května hradecký krajský soud na návrh insolvenčního správce provoz podniku definitivně ukončil.

Společnost Hacar byla podle dostupných údajů v letech 2004 až 2008 ve ztrátách mezi čtyřmi až 14 miliony korun. V roce 2008 měla při výnosech 149 milionů korun ztrátu 4,8 milionu korun.

Počátky společnosti, která byla před rokem 1995 známá jako ČSAO Hradec Králové, sahají do roku 1929.