Za zhruba 400 milionů korun by měl vzniknout průmyslový areál o rozloze přes 12 tisíc metrů čtverečních. Obří hala má sloužit z části jako výrobní a z části jako skladovací část. „Zahájili jsme zemní práce, hodláme v místě vystavět mimo jiné výrobní halu,“ potvrdil mluvčí společnosti Siemens v Česku Petr Sedláček.


Firma tak plní slib, který veřejně prezentovala asi před rkem, když koupila ve Volanově jednu halu od Infineonu. Právě na ní má navázat další průmyslový objekt. Silniční propojení povede jižním okrajem firemního areálu. Západní a jižní část komplexu by v budoucnu mohl oddělit navrhovaný městský obchvat. Dokončení stavby společnost plánuje na únor příštího roku.

Nová hala Siemensu VDO má rovněž zlepšit situaci na trhu práce. „Zaměstnání by tam mělo najít až 360 lidí,“ řekla trutnovská místostarostka Hana Horynová. Potvrdil to i mluvčí závodu. Kromě Siemensu rozšiřuje výrobní kapacity také Tyco Electronics. Zvětšuje halu v Poříčí o tři tisíce čtverečních metrů, do budoucna počítá s další výstavbou.

 

Počet zaměstnanaců se má u Tyca zvýšit ze současných 1100 na přibližně 1250.

 

Pavel Cajthaml

Siemens VDO zahájil v Trutnově stavbu továrny za 400 milionů korun

Společnost Siemens VDO Automotive zahájila o víkendu v Trutnově stavbu nového výrobního a skladového areálu za zhruba 400 milionů korun. Továrna, která by měla být hotová v únoru příštího roku, má zaměstnat až 360 lidí. Firma vyrábí díly pro automobily.

Siemens VDO začala v Trutnově působit před rokem, když převzala výrobní areál po firmě Infineon Technologies, která tam vyráběla elektrosoučástky a při svém odchodu propustila všechny zaměstnance. Do konce loňského roku Siemens VDO ve městě nabrala asi 230 lidí. Kromě Trutnova má Siemens VDO výrobní závody v Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm a Adršpachu.

Hlavním sortimentem závodu v Trutnově jsou vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, součástky pro řízení emisí a nejrůznější elektromotory. Nový průmyslový areál firmy by měl mít rozlohu přes 12.000 metrů čtverečních a naváže na bývalou halu Infineonu v průmyslové zóně ve Volanově. Siemens už loni uvedl, že chce do svého závodu v Trutnově v následujících pěti letech investovat celkem 1,2 miliardy korun.

Kromě Siemens VDO rozšiřuje výrobní kapacity v Trutnově i společnost Tyco Electronics, uvedl deník. Halu v Poříčí zvětšuje o 3000 metrů čtverečních a do budoucna počítá s další výstavbou. Počet zaměstnanců u Tyca se má zvýšit ze současných 1100 na přibližně 1250.

Nezaměstnanost na Tutnovsku ke konci června činila sedm procent a byla nejvyšší v kraji. Práci v okrese celkem hledalo 4600 lidí. (čtk)