Přibližně 70 procent z tržeb činil export, který dosáhl 434 milionů korun, informoval dnes ČTK ředitel společnosti pro prodej a servis Jan Korenc.

"Více než třetinu tržeb realizujeme v České republice a Polsku, kde KBA-Grafitec patří mezi největší dodavatele zejména v segmentu strojů pro tisk formátu A2 a B2," uvedl Korenc. Společnost KBA-Grafitec vyváží své výrobky do více než 50 zemí světa, kromě evropských zemí také například na Blízký východ či do Číny. V polovině července letošního roku společnost KBA-Grafitec vstoupila jako přímý dodavatel na španělský trh, podle předběžných objednávek by do konce roku mohla utržit ve Španělsku 30 milionů korun.

V roce 2007 by měla společnost podle předpokladů navýšit celkový obrat o dalších 12 procent na 1,212 miliardy korun. V loňském roce firma utržila více než miliardu korun. Společnost KBA-Grafitec loni přijala 30 nových zaměstnanců, letos jejich počet stoupne o přibližně pět desítek na celkových 498 zaměstnanců. Společnost má zájem především o kvalifikované pracovníky, například programátory CNC strojů či jejich obsluhu.

KBA-Grafitec je členem německého nadnárodního koncernu Koenig & Bauer, který patří mezi světové lídry ve výrobě a prodeji polygrafických strojů. Výroba pro polygrafický průmysl má v Dobrušce padesátiletou tradici. V 90. letech závod působil pod názvem Dobrušské strojírny, předtím byl součástí Adamovských strojíren.