Vizitka podnikatele:

Jméno:
Tomáš Zdechovský;
Věk: 32 let;
Stav: ženatý. Žena Ivana, syn Tobiáš (7) a dcera Anežka (4);
Bydliště: Hradec Králové;
Povolání: krizový manažer, komunikační specialista, ředitel WIFI Czech Republic.
Rozhovor

Čím jste chtěl být jako dítě?
Co si vzpomínám, tak jsem chtěl být šéfem policistů nebo zvěrolékařem. Od první třídy jsem to změnil na prezidenta a pak různé ředitele a šéfy. Vždy to byla nějaká vedoucí pozice. (úsměv)

Napadlo vás někdy praštit s tím, co děláte?
To víte, že napadlo. Mnohokrát mě napadlo, zda to má cenu makat od rána do večera a o něco se snažit, když pak vidíte, že si toho lidé kolem neváží. Ale jsem sebemotivační typ. Vždy si pak najdu důvod, proč jít dál.

Jaké máte koníčky, čemu se nejraději věnujete ve volném čase?
Rád píši poezii. Když mám čas, tak dokážu psát básně třeba celý víkend.

Co vás spolehlivě rozčílí, kvůli čemu se nejčastěji zlobíte?
Když je někdo hloupý, líný a nespolehlivý. Úplně mě dokáže vytočit nespravedlivost páchaná na komkoliv. Opakovaně se vytáčím nad stavem české společnosti a nad korupcí, která tu všemu vládne. Takový nepořádek tu ještě nikdy nebyl.

Co vás naopak vždycky rozesměje a pobaví?
Dobrý vtip. Miluji vtipy i to, když je někdo umí vyprávět. Často mě baví i má čtyřletá dcera, která se snaží být dospělá a říká ty své dospělé rozumy.

Jaké jídlo máte nejraději?
Studoval jsem a žil v Itálii. Protože rád od mládí vařím, miluji italskou kuchyni, především pak různé druhy těstovin a ryb. Ale jako správný gurmet ochutnám všude místní speciality.

Jaké téma je pro vás tabu?
Mé soukromí. Moc lidí si nepustím do svého blízkého soukromí. Jsem mistr na to, jak se vyhnout odpovědím na otázky, na které nechci odpovídat.

Co je podle vás za hranicí, za kterou by člověk už neměl jít?
Vše, co ohrožuje život a hodnotu člověka. Vždy, když si někdo myslel, že je pánem lidstva a že dokáže ovládnout planetu, udělal spoustu chyb, za které musí lidstvo zaplatit. Svět je stvořen k tomu, aby byl v rovnováze.

Kdo je vaším nejoblíbenějším politikem?
Podle mě jsou hlavními kritérii pracovitost, slušnost, schopnost dodržet slovo a kompetentnost. V Hradci Králové oceňuji práci současného primátora Zdeňka Finka nebo jeho náměstka Jindřicha Vedlicha. Dlouhodobě si však vážím jako člověka a politika Romana Línka z KDU-ČSL, který je obrovským patriotem svého kraje a snaží se mu neustále pomáhat. Na levicovém spektru uznávám stínového ministra školství za ČSSD a senátora Marcela Chládka. Má obrovský přehled a tah na bránu.

Na kterou knihu nedáte dopustit?
Miluji moudrost Malého prince od Antoina de Saint-Exupéryho. Ale za skutečný poklad české literatury považuji knihy Viktora Fischla, Arnošta Lustiga nebo básníka Jana Zahradníčka.

Který film máte nejraději?
Jednoznačně Forrest Gump, Vrtěti psem, Ronin, Děkuji, že kouříte a Lítám v tom. Je to taková skvělá pětka výborných filmů.

Za co utratíte nejvíce peněz?
Za dárky. Hodně se snažím Ježíškovi pomáhat. (úsměv)

Co pokládáte za svůj největší úspěch v profesním životě? Na co jste nejvíce pyšný?
V současné době považuji za velký úspěch, že jsem přežil se svou firmou poslední dva těžké roky ekonomické krize. Za největší úspěch své práce však považuji pracovní nabídky jít dělat jako poradce do Spojených států.

Vizitka firmy WIFI Czech Republic s.r.o.:

Společnost WIFI International je největší vzdělávací agenturou ve střední Evropě a má více než šedesátiletou tradici.
Původně vznikla v Rakousku jako součást tamní hospodářské komory. V Česku WIFI Czech Republic navazuje na více než osmiletou tradici královéhradecké společnosti Commservis.com, poskytující vzdělávání stovkám českých i zahraničních firem.
Veškeré vzdělávání je poskytováno podle evropských standardů a je uznávané po celém světě.