Obchodní organizace, zaměstnávající 33 lidí, patří mezi tři největší dodavatele speciální vratové a nakládací techniky u nás a na Slovensku. Informoval o tom jednatel a ředitel společnosti Ivo Luňák.

Výrobu průmyslových vrat firma zajišťuje ve svém moderním závodě v Novém Bydžově. „Spolu s vlastním výrobním podnikem v Novém Bydžově a sesterskou TYROS Loading Systems SK, která působí na Slovensku, tvoříme silné obchodně výrobní seskupení se 130 zaměstnanci. Letos plánujeme souhrnný obrat 450 milionů korun, což představuje téměř 5procentní meziroční navýšení. Téměř o pětinu na 12,5 milionu korun nám potom vzroste čistý zisk. Export se na celkových tržbách našeho seskupení podílí 73 procenty," konstatuje  Luňák.

Společnost TLS CZ je významným členem holdingu Loading Systems se sídlem v nizozemském Lelystadu. Skupina s pobočkami v řadě zemí Evropské unie, ale také třeba v Saudské Arábii, Turecku nebo Rusku, patří mezi největší hráče v oboru nakládací techniky na starém kontinentu.

Česká společnost TYROS Loading Systems CZ se na obratu nadnárodní skupiny podílí 15 procenty. V rámci holdingu exkluzivně zajišťuje dodávky průmyslových vrat a nakládací techniky na českém a slovenském trhu. U nás firma ročně nainstaluje v průměru 1000 průmyslových vrat a 500 nakládacích míst, na Slovensku je to potom zhruba 200 zprovozněných míst a kolem 300 nainstalovaných vrat za rok. K největším obchodním úspěchům společnosti TYROS Loading Systems CZ v roce 2013 patřila komplexní dodávka průmyslových vrat, můstků a nakládacích komor pro výrobní závod Lego v Kladně.  Svá automatická rychloběžná rolovací vrata instalovala i například v závodech Ronal v Jičíně a v Pardubicích. „Podle požadavku zákazníka jsme v obou těchto provozech použili speciální kaskádové provedení rychloběžné vratové techniky, které zaručuje nejúčinnější ochranu proti tepelným ztrátám," uzavírá ředitel Ivo Luňák.   (ak)