Celých sedm týdnů mohli Hradečáci vybírat z celkem 35 restaurací, hospůdek a osvěžoven, aby vybrali tu nejlepší.

Čtenáři svými hlasy tento rok na nejvyšší příčku vystřelili hospůdku Kvasničák – doslova oázu pro cyklisty projíždějící Plotišti.

Příjemná zahrádka a načechraná pěna

Dřevěná hospůdka s krásnou zahrádkou přímo vybízí k posezení. Pivo s načechranou čepicí si hosté vypijí v klidu, protože děti mohou zatím prozkoumávat dětské hřiště s trampolínou. Točí se tady Svijany. „A byla to dobrá volba, jsem moc spokojená," pochvaluje si hospodská Jana Kvasničáková, která se o své štamgasty stará společně se svojí rodinou. „Sama bych to nezvládla, musejí mi pomáhat," přiznává. Kvasničák je otevřený od loňska a jak je vidět, svou stálou klientelu už si získal. Jezdí tam lidé z Plácek i Předměřic.

Specialitou je pivní žirafa, vejde se do ní asi sedm piv a parta u stolu se může obsloužit sama. Kvasničák vyhoví i těm nejžíznivějším, objednat si mohou tupláka. Otevřeno je každý den od tří odpoledne do deseti hodin večer, o víkendu i o svátcích.

Smažené syrečky 
a vlastní utopenci

K dobrému pivu nabízí personál hospůdky i něco na zub, hladovým předloží smažené olomoucké syrečky nebo utopence vyrobené podle vlastního tajného receptu.

„Jsem hrozně ráda, že si na nás tolik lidí vzpomnělo a dokonce kvůli nám vyplnili kupón a poslali ho. Skutečně si toho velmi vážím," děkuje svým hostům Jana Kvasničáková.

Prostředí osvěžovny přímo vybízí k pořádání grilovaček a společenských posezení. „Když někdo chce, stačí se domluvit, uspořádáme mu oslavu nebo párty, pravidelně opékáme nějaké maso a měli jsme tady i country zábavu," dodala hospodská.

Lákadla plotišťského Kvasničáku

- Pivní žirafa – vejde se do ní sedm piv a parta u stolu si je může sama točit;
- Tuplák – rychleji uhasíte žízeň a ušetříte, je o něco levnější než dvě piva;
- Smažené olomoucké syrečky;
- Utopenci dle vlastního receptu;
- Trampolína – děti vás v klidu nechají občerstvit;
- Posezení – je prostě  příjemné;
- Dětské hřiště.