Vyhodnocení proběhlo na základě dotazníku, který byl připraven ve spolupráci s katedrou podnikové ekonomiky Vysoké školy ekonomické v Praze. Orlickoústecká společnost Rieter CZ byla na základě měřitelných ukazatelů vyhodnocena jako společnost, která dlouhodobě a systematicky pracuje v oblasti produktových inovací.

„Po mém nástupu do vedení společnosti v roce 1996 bylo zřejmé, že pokud chceme hrát významnou roli v koncernu Rieter a mít pevné postavení mezi výrobci textilních strojů pro přádelny, tak se musíme soustředit na vývoj," zdůraznil generální ředitel společnosti Jan Lustyk.

Z dnešního pohledu je jasné, že to byla úspěšná strategie. Již v roce 2000 začali v Ústí nad Orlicí s výraznou podporu vedení koncernu budovat Design Centrum, které vyvíjí produkty pro výrobu v Ústí nad Orlicí, ale i pro všechny produkty vyráběné ve Švýcarsku, Německu, Číně a Indii.

„Prvním oceněním bylo v roce 2007 získání ceny pro nejinovatičtější produkt České republiky, konkrétně  za vývoj stroje pro tryskové předení J20, který je v sériové výrobě v Ústí nad Orlicí. Další cena přišla nyní, pochopitelně si ocenění velice vážíme," řekl Deníku Jan Lustyk.

Kvalitní práce Design Centra, ve kterém je v současné době zaměstnáno více než 100 lidí, se promítá také v získávání nových projektů z koncernu.   (van)