Oblíbený každoroční cíl motoristů, Východočeský autosalon, má mimořádně dlouhou tradici. V pátek odpoledne na zimním stadionu začne už jeho devatenáctý ročník.

Pořadatel Východočeského autosalonu Petr Jirásek slibuje návštěvníkům velkou podívanou.

Východočeský autosalon každoročně nabízí možnost prohlédnout si zblízka desítky novinek na trhu automobilů a motocyklů. Kolik vozů bude na zimním stadionu vystaveno letos?
Na devatenáctém ročníku Východočeského autosalonu se bude prezentovat zhruba čtyřicet vystavovatelů. Představí kolem devadesáti modelů osobních a užitkových vozů, motocykly, čtyřkolky, motorová kola, autodoplňky a příslušenství. Autosalonu se účastní také dvě firmy, které prodávají automobily a čtyřkolky upravené pro postižené.

Které značky se na autosalonu představí?
Fiat, Alfa Romeo, Audi, Volkswagen, Škoda, Ford, Hyundai, Chevrolet, Kia, Nissan,Renault, Dacia, Volvo, Toyota, Peugeot, Seat, Gonow, Isuzu, z motocyklů například Kawasaki.

Mohou si návštěvníci autosalonu některé z vystavených exponátů vyzkoušet?
K dispozici budou například čtyřkolky a elektrokola. U všech vystavených automobilů pak budou po celou dobu prodejci, kteří se se zájemci domluví nejen na případné zkušební jízdě, ale poskytnou jim také všechny informace o technických parametrech, cenách, variantách, možnostech financování a podobně. Devatenáctý autosalon na hradeckém zimním stadionu je otevřen návštěvníkům v pátek od půl třetí do šesti hodin odpoledne, v sobotu od devíti ráno do šesti odpoledne a v neděli od devíti ráno do dvanácti hodin.