Pro svou oblibu získala prestižní titul Hospůdka roku 2005 v prázdninové čtenářské soutěži Hradeckých novin a Pivovaru Náchod, a. s. Majitel Haciendy Pavel Vtípil osobně převzal certifikát, který má vystavený ve své vinárně. Haciendu provozuje pět let a v branži se pohybuje už více než třicet let. Sympatická vinárnička s 35 místy uvnitř a dvojnásobným množstvím venku je rodinným podnikem v tom nejlepším smyslu slova, takže se hosté mohou cítit opravdu jako doma.

„Dříve mi pomáhala dcera Simona, která se vdala, takže dnes je to spíše zeť Pepa. Dále to jsou syn Radek a přítelkyně Darina,“ říká Pavel Vtípil, který tu dva roky přímo bydlí. Jeho přáním do budoucna je vybudovat nad vinárnou penzion.

Rodinnému prostředí vinárny Hacienda nahrává, že to dříve býval rodinný domek, nebo spíš příjemná chatička. Navíc návštěvníci, kteří přijíždějí z větší dálky, snadno před hospůdkou zdarma zaparkují. Podle slov Pavla Vtípila se zde dříve točil jenom Gambrinus. Nyní milovníkům pěnivého moku nabízí hned čtyři druhy piva. Mohou si dopřát kutnohorskou desítku Dačický, jedenáctku Zlatopramen z Ústí nad Labem, dvanáctku Plzeň a nejen pro šoféry tu mají lahvové nealkoholické pivo.

Samozřejmě nechybí solidní sortiment nealkoholických nápojů, mezi nimi točená kofola. Ty, kteří si potrpí na dobrá vína, potěší nabídka bílého, červeného i šumivého moku z Moravy. Jiný si zase raději vybere z míchaných nápojů. A protože už začíná foukat vítr ze strnišť, přijdou jistě k chuti teplé nápoje, jako různé druhy kávy, svařené víno či punč. „Hosté mají možnost si objednat dva druhy grogu, přičemž specialitou našeho podniku je grog ze slivovice,“ dodává Pavel Vtípil.

Snad nejčastěji objednávaným pokrmem, který se hodí asi ke každému pití, je kuřecí směs na topince. Některé recepty v jídelním lístku zůstaly po původním majiteli, ale další část nabídky dal dohromady už Pavel Vtípil. Kuchařka na výpomoc připravuje jídla od pondělka do soboty; v neděli se v této vinárně, otevřené každý den, nevaří.

Hosté si mohou objednat minutky z hovězího, vepřového či kuřecího masa, smažený sýr a zeleninové saláty. Po pořádném „tahu“ chuť nejlépe napraví česnečka se šunkou a sýrem. V pondělí se s našimi čtenáři do hradecké Haciendy opět vrátíme, abychom nahlédli do další nabídky jídelního lístku, který je občas doplňován o nové kulinářské počiny.