Miloš Báča již před dvěma lety zakoupil osm tisíc metrů čtverečních. Na nich chtěl vybudovat nové zahradnictví. Nyní ale kromě toho podnikatel sází i na energii ze slunce. „Původní úmysl ale stále trvá,“ uklidnil zastupitele Báča. Ti se obávali, že by se zóna mohla stát v budoucnu jednou velkou fotovoltaickou elektrárnou.

„Mezi stoly s fotovoltaickými panely je osm až dvanáct metrů volného prostoru. Ten chceme využít pro zahradnickou výrobu,“ sdělil na zasedání zastupitelů Miloš Báča. Rovněž informoval, že díky tomu vznikne pět až deset nových pracovních míst. Zastupitel Bohumil Bednář by však raději uvítal, kdyby na stejné ploše vznikla výrobna, která by zaměstnávala desítky lidí. Takový investor se na daný pozemek v poličské zóně ale zatím nežene.

Peníze, které prodejem parcel připlynou do městské kasy, by podle starosty Jaroslava Martinů mohly pokrýt náklady na závěrečnou etapu výstavby průmyslové zóny. Pak by z dalších prodejů pozemků v této lokalitě mělo město už jen čistý zisk. Další možnost, kterou vedení města zvažuje, je rozdělení získaných prostředků. Z části peněz by radnice zakoupila pozemky sousedící se zónou. Tak by Polička získala zpět prostor vyplývající ze smyslu průmyslové zóny. Tedy pozemky, na kterých by podnikatelé mohli vybudovat provozovny, a tak podpořili vznik pracovních míst.