Vlaková zastávka v Cholticích lehlo popelem. V úterý v časných rannícho hodinách došlo na místě k požáru.

"Záchranka transportovala do popáleninového centra v Praze jednu ženu," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

"Žena utrpěla popáleniny na čtyřiceti procentech těla, která si způsobila pádem do ohně. Přibližně padesátiletou pacientku jsme transportovali záchrankou do popáleninového centra na pražských Vinohradech. K samotnému zranění došlo ale ještě před vypuknutím požáru," uvedl mluvčí pardubické záchranky Otomar Kušička.

Budova choltického nádraží pochází z roku 1882. Zhruba rok je ale objekt již opuštěný a chátrající budovu si oblíbili bezdomovci. Městys Choltice usiloval o převod budovy nádraží z majetku Českých drah pod svou správu s úmyslem vybudovat tam byty.

Budova zcela zničena

"Ve 4.22 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár drážní budovy v
Cholticích. Na místo operační důstojník ihned vyslal profesionální jednotky hasičů z Přelouče a Pardubic a dále dobrovolné jednotky hasičů z Choltic, Lipoltic, Heřmanova Městce a jednotku hasičů ze Správy železničních dopravních cest Kolín. Při příjezdu první jednotky na místo byl již celý objekt v plamenech," informovala mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Hasiči dostali informaci, že se uvnitř objektu nachází osoba a vydali se dovnitři provést průzkum. Mělo se pravděpodobně jednat o druha popálené ženy. Žádnou osobu uvnitř ale nenalezli.

"Střecha choltické drážní stanice se po několika minutách zřítila. Objekt byl opuštěný a určen k demolici. Hasiči dostali požár pod kontrolu ve 4.45 hodin," uvedla Horáková.

Příčiny požáru se v tuto chvíli vyšetřují. Jisté je podle hasičů to, že v žádném případě nešlo o zkrat, budova je odpojena od rozvodné sítě a tak se hasiči zabývají pouze dvěma možnostmi vzniku požáru - úmyslným založením požáru nebo nedbalostí. Škoda na bývalé stanici se v současné době vyčísluje. Na místě stále zasahují hasiči, kteří rozebírají zbytky popadané střešní konstrukce.