První novoroční výjezd na území kraje si připsali trutnovští hasiči. Z roku 2022 uplynulo teprve třináct minut, když vyráželi k jednomu z domů v Trutnově kvůli nouzovému otevření zabouchnutých dveří. Nakonec ale zasahovat nemuseli. Ještě před jejich příjezdem si majitelé sami rozbili okno, aby se dostali dovnitř. Byl to vůbec první výjezd hasičů v novém roce v Královéhradeckém kraji.

V Hradci Králové hasiči kolem jedné hodiny ranní hasili čtyři požáry odpadu v Malšovicích, na Novém Hradci a v Třebši. Ve třech případech to byly krabice po zábavní pyrotechnice, v jednom případě hořel kontejner na plasty.

Ilustrační foto
Opilá žena v Broumově dala pěstí záchranářce, vykopla ji ze sanitky

První jednotkou HZS Královéhradeckého kraje, která byla vyslána v roce 2022 k zásahu, byli hasiči z Nové Paky, kteří vyjeli dvě minuty po půlnoci v rámci mezikrajské výpomoci k dopravní nehodě do obce Horka u Staré Paky na území Libereckého kraje.

Poslední výjezd v roce 2021 zaznamenala stanice Jaroměř a JSDH Smiřice. Poplach se rozezněl ve 23.55. Hasiči likvidovali ve Smiřicích v Palackého ulici požár několika tújí.

Ilustrační foto.
Policejní Silvestr: řidička jela v protisměru na dálnici, muž usnul v popelnici