Hradec Králové

Profesionální hasiči z Hradce Králové a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem vyjeli v 10:32 hodin k dopravní nehodě, která se stala u Třebechovic pod Orebem. Na hlavní silnici se srazila vozidla Š Felície a BMW. Škodovka skončila na boku mimo vozovku. Spolujezdkyně utrpěla zranění a byla letecky transportována do královéhradecké nemocnice. Hasiči zabezpečili oba automobily proti požáru a úniku provozních látek. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Královéhradečtí hasiči likvidovali požár plastového odpadkového koše v Sukových sadech v Hradci Králové.

V 11:40 hodin vyjeli hasiči na žádost Policie ČR do obce Rosnice, kde byl ve studni na pozemku rodinného domu nalezen neznámý předmět. Hasiči odčerpali vodu a počkali na příjezd policejního pyrotechnika. Ten sestoupil do studně, aby prohlédl nalezený předmět. Po důkladné prohlídce bylo zjištěno, že se jedná o starý sací koš. Hasiči ani Policie ČR dále nezasahovali.

Ve 13:26 hodin otevírali dveře bytu v Šafaříkově ulici v Hradci Králové. Uvnitř se nacházela žena, která musela být ošetřena záchrannou službou.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Profesionální hasiči z Dobrušky byli ve 13:17 hodin přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici č. II/298 mezi obcemi Čánky a Očelice. Při nehodě byla jedna osoba zraněna. Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru, odpojili autobaterie a zamezili úniku provozních látek. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce byli v 11:09 hodin přivoláni k požáru osobního vozidla v obci Zábrodí. Majitel staršího osobního vozidla Škoda 105 zajížděl s autem do dílny, když ucítil kouř. Aby zabránil případným škodám nejen na dílně, ale také na přilehlém domku, odjel z vozidlem asi 100 metrů na polní cestu. Muž ihned běžel pro hasicí přístroj, ale automobil byl již celý v plamenech. Hasiči požár uhasili během několika minut. Majitel stanovil nulovou hmotnou škodu na staré škodovce. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Náchodští hasiči otevírali dveře bytu s poškozeným zámkem v ulici Příkopy v Náchodě. Uvnitř se nacházela jedna dospělá osoba a tři děti.

Dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce vyjeli na žádost Městské policie do ulice 17. listopadu v Červeném Kostelci. V drátech plotu zůstala uvězněna srnka. Hasiči srnu opatrně vyprostili z drátů.

Jednotka dobrovolných hasičů z Nového Města nad Metují vyjela na žádost Policie ČR k otevření bytu v Nádražní ulici v Novém Městě nad Metují. Dveře bytu byly otevřeny ještě před příjezdem hasičů. Uvnitř se nacházela žena se zdravotními problémy.

Drážní hasiči z Hradce Králové odstraňovali strom z blízkosti železničního tělesa ve Vysokově.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Vrchlabí vyjeli v 03:32 hodin k dohašení doutnajícího ohniska po nedělním požáru v opuštěném domě v Nádražní ulici ve Vrchlabí.

Hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem byli krátce před sedmou hodinou ráno přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních a nákladního vozidla u obce Kuks. Při střetu Lady Samara, Š Octavia a kamionu Man došlo ke zranění jedné osobě. Z jednoho osobního vozidla došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči látku zasypali sorbentem a zlikvidovali. U ostatních provedli zabezpečení proti požáru a úniku provozních látek. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Trutnovští hasiči odstraňovali naftu z vozovky před ZŠ v Komenského ulici v Trutnově. Hasiči zasypali látku sorbentem a odklidili z komunikace.

Dobrovolní hasiči z Trutnova – Horního Starého Města odstraňovali obtížný hmyz v Bohuslavické ulici v Trutnově.

Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Jičína vyjeli v 16:35 hodin k vážné dopravní nehodě nákladního vozidla na silnici mezi Jičínem a Starým Místem. U obce Podhradí se pětačtyřicetiletý řidič kamionu Daf s návěsem zřejmě plně nevěnoval řízení, vyjel mimo vozovku a narazil do několika stromů. Z návěsu se vysypal veškerý přepravovaný náklad. Kabina řidiče byla naprosto zdeformovaná a těžce zraněného řidiče museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického rozpínáku a dalšího speciálního nářadí. Těžce zraněný muž byl letecky transportován do nemocnice. Na vyproštění vozidla byla přivolána specializovaná firma s těžkou technikou. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Jednotka profesionálních hasičů z Nové Paky byla v 17:21 hodin přivolána k požáru v areálu nového zimního stadionu v Nové Pace. Po příjezdu hasičů na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že došlo k poruše na elektrické požární signalizaci a sepnutí čidla. Hasiči nezasahovali a vrátili se na základnu.

Jičínští hasiči se po osmé hodině večer znovu vraceli na místo odpolední nehody nákladního vozidla. Při vyprošťování kamionu na vozovku došlo k poškození naftové nádrže a úniku látky. Hasiči zatmelili poškozenou nádrž a po vytažení vozidla zajistila úklid vozovky Správa a údržba silnic Jičín.

por. Bc. Martina Žahourková, mluvčí HZS