Podchlazení a utonutí byly dvě hlavní příčiny úmrtí devětasedmdesátiletého muže. Ten svůj život ukončil v minulých dnech v promrzlém Labi pod rosickým mostem.

Svědek viděl, jak „něco“ padá do vody

Celou událost viděl svědek, který poté tragédii oznámil na linku 155. Kolem půl desáté ráno, kdy k události došlo, se nedaleko rosického mostu nacházel muž, který údajně periferně zahlédl, jak padá něco z mostu do vody. „Tento muž však prý neslyšel žádné hlasy a ani křik, přesto se šel radši podívat k řece. Na hladině pak viděl tělo. Člověk ve vodě se prý částečně snažil rukama o nějaké pohyby, ale po chvíli zůstal jen bezvládně ležet na hladině,“ popsal nám prvotní výpověď svědka jeden z pardubických policistů.

Vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o sebevraždu, popřípadě dost nešťastnou náhodu. Cizí zavinění a ani žádné násilí totiž zatím údajně nebylo zjištěno. „Rovněž svědek nám potvrdil, že v době, kdy tělo padalo do vody, nebyla na mostě žádná jiná osoba a ani vozidlo,“ dodal policista.

Mrtvého muže následně z vody vytáhli hasiči přibližně 250 metrů po proudu od rosického mostu. „Během šetření se pak na místo dostavili muž a žena, kteří v mrtvém bezpečně poznali svého otce,“ upřesnil našemu Deníku dobře informovaný zdroj.

K další tragédii, pro změnu podobné té, ke které došlo před více než dvěma lety na Dubině, se schylovalo v Boháčově ulici. Ve středu krátce před půlnocí sem byli přivoláni záchranáři, jelikož v jednom z bytů došlo k otravě kysličníkem uhelnatým. „Muž, žena a jejich syn byli převezeni do nemocnice. S lékaři komunikovali, tak snad to bude dobré,“ řekl nám jeden ze svědků. Podle našich informací měl majitel bytu vývod z plynového kotle v koupelně a z digestoře v kuchyni svedený do jednoho komína.

Oxid uhelnatý je jedovatý plyn, který se váže na červené krevní barvivo a vytváří tzv. karboxihemoglobin. V důsledku toho se pak nemůže do těla dostávat kyslík. Podle odborníků je navíc problém v tom, že oxid uhelnatý není vidět ani cítit. Lidé mohou pouze pociťovat bolesti hlavy či malátnost. Pokud se tedy tyto případné příznaky podcení, může nastat smrt.