Jedna osoba se nadýchala zplodin hoření a byla v péči záchranky, která jí poskytla kyslíkovou terapii. Jednalo se o civilní osobu, ne zasahujícího hasiče. Na místě byli i policisté, kteří provedli šetření a sbírali informace o příčině vzniku požáru. Na místě byl rovněž vyšetřovatel hasičů. "Podrobnější ohledání požářiště uskuteční vyšetřovací skupina v pátek," dodala Götzová.

V obtížně přístupném místě od devatenácté hodiny zasahoval větší počet požárních jednotek z Trutnovska. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. "Zásah probíhal zvenčí, konstrukce objektu se hroutila a pohyb uvnitř by byl pro hasiče nebezpečný. Požár jsme dohasili z vnější strany okny, nikam se nešíří. Zřídili jsme ve Zlaté Olešnici čerpací stanoviště u retenční nádrže, vozíme k místu kyvadlově vodu a dále ji dostáváme k požářišti asi 200 metrů dlouhým dopravním vedením. Po druhé hodině ranní byla ohlášena likvidace požáru, síly a prostředky na místě se zredukovaly," upřesnila ve čtvrtek po 21. hodině mluvčí hasičů.

Na místě byl ještě večer vyšetřovatel HZS, škoda se bude předběžným odhadem pohybovat v milionech korun. Příčina vzniku požáru se zjišťuje. Za denního světla bude požářiště ohledáno vyšetřovací skupinou hasičů a expertů z Institutu ochrany obyvatelstva.

Při události zasahovalo deset jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov a JSDH Úpice, Bernartice, Žacléř, Mladé Buky, Zlatá Olešnice, Hajnice, Trutnov – Horní Staré Město, Batňovice a Radvanice. Družstvo z centrální stanice Hradec Králové drželo zálohu na trutnovské stanici pro případ jiné mimořádné události.