Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů, profesionální jednotka z centrální stanice Hradec Králové a dvě dobrovolné jednotky z Malšovy Lhoty a Malšovic.

"Podle oznámení šel kouř ze střechy a oken, majitelé našli po návratu zvenku už jen zakouřené prostory. Prvotním průzkumem hasiči zjistili, že požár se rozšířil na celý vnitřek rodinného domu, prohořelo také vrchní patro i střecha. Hasební práce prováděli v dýchací technice, zásobu přístrojů a náhradních tlakových lahví dovezl na místo události protiplynový kontejner," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu o půl dvanácté dopoledne, následně hasiči dohašovali. 

"Potýkali se s komplikovaným přístupem do patra i ke střešní konstrukci. Poslední lokální ohniska dohašovaly jednotky ještě po poledni a těsně po 13. hodině byl požár zlikvidován. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Vyžádal si také součinnost odborníků v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče. I přes rychlý zásah jednotek požární ochrany dům kompletně celý vyhořel. Předběžným odhadem byla škoda vyčíslena na dva miliony korun, bude upřesněna po dalším ohledání místa," dodala Martina Götzová

Při požáru se naštěstí nikdo nezranil. Na místě zůstala na dohlídku místní dobrovolná jednotka z Malšovic. JSDH Třebeš držela zálohu na zbrojnici.