Mladému muži hrozí za podpálení čtyř aut, přístřešku na dřevo a dvou stodol až tři roky vězení. Když ho navíc policisté nedaleko požáru našli, jak u sebe schovává plynový hořák, choval se vůči nim velmi agresivně. "Od počátku nespolupracoval a po jeho umístění do policejní cely se začala stupňovat jeho agrese. Poškodil vybavení cely a dokonce zaútočil na policisty," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc. V minulosti navíc už několik podobných požárů založil a byl za ně odsouzen.

Hořet v Doubravicích začalo v neděli ve čtvrt na tři ráno, hasiče lidé zavolali asi o půl hodiny později. Než ale přijeli hasiči, pustili se do boje s ohněm místní lidé a policisté, kteří na místo dorazili jako první. "Svědek požáru telefonoval na linku 158, jako první se k požárům dostavila hlídka Policie ČR. Ta rychlým zásahem za pomocí místních občanů lokalizovala požáry, které byly v počátečním stádiu," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na boj s ohněm lidé použili hasicí přístroje, vodu z plastových lahví a vodu ze zahradní hadice. "Požární jednotky po příjezdu provedly průzkum a zjistily, že požáry byly prakticky uhašeny," upřesnila Götzová.

Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 200 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly odhadnuty na asi 6 milionů korun. Díky včasnému zásahu policistů a místních občanů nebyly hmotné škody vyšší a nedošlo k zranění a usmrcení osob.