V úterý po 10. hodině hasiči zasahovali v Pulické ulici v Dobrušce. Hořelo v chodbě jednoho z bytů v bytovém domě. "Požár byl velmi rychle lokalizován, prostory odvětráváme," informovali hasiči na twitteru před 11. hodinou. Požár v bytě v Dobrušce hasiči rychle zlikvidovali. 

Do Pulické ulice vyrazily v úterý dopoledne tři jednotky hasičů. "K zahoření došlo na chodbě bytové jednotky – nejprve se snažil požár hasit soused pomocí domovního hasicího přístroje, rychlou lokalizaci a likvidaci ale provedli až přivolaní hasiči," uvedli krajští hasiči na svém facebooku.

Nehoda se zraněním se stala v Pileticích.
FOTO: Řidiče zaskočilo počasí. Auta klouzala po namrzlých silnicích do příkopů

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že požár vznikl vlivem technické závady – hořel elektrický rozvaděč. Zplodiny hoření se pak dostaly i do ostatních místností bytu, škoda je vyčíslena asi na 300 tisíc korun.

"Rychlým zásahem jednotek se ale podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 3 milionů korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dobruška a JSDH Opočno a Dobruška," upřesnili krajští hasiči.

Ilustrační foto.
Na Městském úřadě v Borohrádku vypukl požár. Z budovy bylo evakuováno sedm lidí

V úterý dopoledne byl avizován i požár v Hradci Králové v jednom z panelových domů v ulici Gebauerova. K požáru mělo dojít ve strojovně výtahu. Nakonec se ale ukázalo, že šlo jen o cvičení. "K cvičnému požáru bytového domu v Gebauerově ulici v Hradci Králové vyjížděli včera profesionální a dobrovolní hasiči dislokovaní na území města," uvedli ve středu večer krajští hasiči.