Na místo vyjeli profesionální hasiči z Hradce Králové, dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem a Malšovy Lhoty s celkem pěti cisternami. Oheň v chatové osadě Borek zcela zničil jednu chatu a druhou poškodil.

Při příjezdu první jednotky na místo byla celodřevěná chata o dvou nadzemních podlažích o velikosti zhruba osm krát šest metrů celá v plamenech. „Požár se postupně šířil i na přilehlou chatu a zasáhl i okolní stromy. Hasiči se snažili především zabránit šíření plamenů na druhou chatu, což se jim podařilo. Požár na druhém objektu poškodil jen boční stěnu a část střešní konstrukce,“ popsala mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Žahourková.

Hasiči po celou dobu museli kvůli silnému zakouření zasahovat v dýchacích přístrojích. Voda do cisteren byla doplňována z hydrantových sítí v Krňovicích a Třebechovicích, a poté dopravována na místo zásahu. „Během něho hasiči vynesli z hořící chaty propanbutanové lahve. Požár se podařilo lokalizovat jedenáct minut po čtvrté hodině ráno. Hasiči museli po likvidaci ohně částečně rozebrat poškozenou střešní konstrukci druhé chaty,“ upřesnila krajská mluvčí.

Vyšetřovatelé na místě zjistili, že požár způsobila technická závada na spirále od varné konvice, která zůstala zapojená v elektrice. Hmotná škoda na chatě byla majitelem vyčíslena na 600 tisíc korun, na zničeném vnitřním vybavení na dalších 200 tisíc korun. Škoda na vedlejší chatě, která byla ohněm také zasažena, činí asi 200 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.