Škoda byla odhadnuta na půl milionu korun. ČTK o to řekli mluvčí policie Lenka Burýšková a mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

Muž se s manželkou v pátek večer díval na televizi. „Žena poté odešla spát do zadní části domku a tím si zřejmě zachránila život. Muž zůstal v přední části domu, kde podle předběžných zjištění zahořela elektroinstalace televize," řekla Burýšková. Podle zdravotnických záchranářů se senior při požáru udusil zplodinami hoření.

K požáru patrového domu vyjely kolem 09:00 čtyři jednotky hasičů. „Manželka majitele objektu byla mimo dům a informovala záchranáře, že její manžel je stále uvnitř," uvedl Sezima. Hasiči muže z domu vyprostili oknem. Muž nebyl při vědomí a záchranářům se jej již nepodařilo oživit. Ke zjištění příčiny mužovy smrti policie nařídila pitvu. „Cizí zavinění bylo na místě předběžně vyloučeno. Přesná příčina požáru je předmětem vyšetřování," uvedla mluvčí policie.

Požár zasáhl jednu z místností, další škody nadělal kouř. „Poškozeno bylo především vybavení domácnosti a interiér," uvedl Sezima.

Záchranáři upozornili, že nebezpečí udušení při bytových požárech je velmi vysoké. „V počátečních fázích požáru jej totiž lidé nemusejí zaregistrovat. To platí hlavně v noci, kdy lidé spí," uvedl mluvčí zdravotnické záchranné služby Ivo Novák. Dobrou obranou proti tomu je podle něj instalace kouřových čidel, která na počínající požár upozorní.