Událost byla hasičům ohlášena ve 14.26 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova, dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou, Kosic a Kosiček. Ti po příjezdu na místo zjistili, že hoří 1200 balíků slámy a požár je již v plné fázi hoření. Po domluvě se zástupcem zemědělského družstva velitel zásahu rozhodl o tom, že se požár nechá kontrolovaně vyhořet. Během noci na místě dohlížely jednotky dobrovolných hasičů a ráno byl stoh pomocí nakladače rozhrabán a dohašen. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností hra dětí s otevřeným ohněm. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Auto shořelo kvůli neodbornému sváření

Hradec Králové - K požáru osobního vozidla v jedné z pronajatých garáží došlo v pátek 9. října v podvečer v areálu letiště v Hradci Králové. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z hradecké městské části Plácky. Při příjezdu první jednotky na místo určení bylo zjištěno, že hoří v garáži upravené na domácí autodílnu, kde vzplálo starší osobní vozidlo Honda Civic.

Požár se snažili ještě před příjezdem hasičů uhasit oba uživatelé, ale to se jim nepodařilo. Jeden z mužů se nadýchal zplodin hoření a druhý utrpěl řezná poranění. Oba byli převezeni záchrannou službou do nemocnice. Požár uhasili až přivolaní hasiči. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost uživatelů, kteří svářeli u osobního vozidla a odešli z garáže. Během chvíle vypukl požár a zničil osobní vůz.

Srazila se čtyři auta - jeden lehce zraněný

Srážka čtyř vozidel na silnici I/33 na Hradecku.Královéhradecko - Podle všeho nedal přednost autu jedoucímu po hlavní silnici – a byl z toho malér. Ridič dodávky VW Caravelle v neděli večer vyjížděl s přívěsem od Neděliště a srazil se s VW Passat, který jel po hlavní z jeho levé strany od Jaroměře na Hradec Králové.

„Vlivem nárazu byl passat odhozen do protisměru, kde se srazil s dalším osobním vozidlem Ford Tranzit. Za passatem jelo další osobní auto Renault Megane, který narazil do přívěsu za caravellou," popsala následnou srážku čtyř vozidel tisková mluvčí policie Iva Kormošová.

Při dopravní nehodě utrpěl řidič fordu lehké zranění, s kterým byl převezen do nemocnice na ošetření, ostatní vyvázli bez zranění. Policisté všechny řidiče podrobili zkoušce na alkohol, která byla u všech negativní. Škodu na vozidlech vyčíslili na 270 tisíc korun.

Srážka čtyř vozidel na silnici I/33 na Hradecku.