Hasiči evakuovali i lidi z ostatních bytů a na místo povolali statika. K explozi došlo krátce před 14. hodinou.

Na místo vyjelo několik jednotek hasičů. "Jednalo se o výbuch plynu v prvním patře domu," uvedl mluvčí krajských hasičů Ondřej Sezima s tím, že v blízkosti epicentra se nacházel ještě jeden muž. Všichni tři byli posléze předáni do péče zdravotníků.

Napůl spadlý strom ohrožující lidi na lesní cestě Hradečnice.
Na Hradečnici lidé hazardovali se životem

Hasiči navíc evakuovali lidi ze tří bytů nad místem výbuchu. Záchranáři ještě odpojili plyn i přívod elektrické energie. Podle mluvčího krajské záchranky Ivo Nováka nejsou matka s dítětem v ohrožení života. "Oba vyvázli vcelku v pořádku, tedy bez zjevných známek poranění a byli převezeni do nemocnice. Vzhledem k velké působící energii dojde k preventivnímu vyšetření, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku," dodal mluvčí záchranky.

Celou věc nyní prověřuje policie. Podle všeho za explzozí stojí vada na rekonstruovaných stupačkách a rozvodech v panelovém domě. "Zahájíme kroky trestního stíhání pro podezření z obecného ohrožení," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková s tím, že všech dvacet evakuovaných lidí se po pár hodinách mohlo vrátit do svých bytů. Exploze poškodila i několik automobilů.

Ilustrační snímek
Bez proudu jsou na východě Čech stále stovky domácností