Hasiči evakuovali i lidi z ostatních bytů a na místo povolali statika. K explozi došlo krátce před 14. hodinou.

Na místo vyjelo několik jednotek hasičů. "Jednalo se o výbuch plynu v prvním patře domu," uvedl mluvčí krajských hasičů Ondřej Sezima s tím, že v blízkosti epicentra se nacházel ještě jeden muž. Všichni tři byli posléze předáni do péče zdravotníků.

Hasiči navíc evakuovali lidi ze tří bytů nad místem výbuchu. Záchranáři ještě odpojili plyn i přívod elektrické energie. Podle mluvčího krajské záchranky Ivo Nováka nejsou matka s dítětem v ohrožení života. "Oba vyvázli vcelku v pořádku, tedy bez zjevných známek poranění a byli převezeni do nemocnice. Vzhledem k velké působící energii dojde k preventivnímu vyšetření, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku," dodal mluvčí záchranky.

Celou věc nyní prověřuje policie. Podle všeho za explzozí stojí vada na rekonstruovaných stupačkách a rozvodech v panelovém domě. "Zahájíme kroky trestního stíhání pro podezření z obecného ohrožení," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková s tím, že všech dvacet evakuovaných lidí se po pár hodinách mohlo vrátit do svých bytů. Exploze poškodila i několik automobilů.