Požár vypukl kolem 20.30 hodin nedaleko nádraží.  Místo však bylo těžko přístupné a těžká zásahová technika tam neprojela. Hasiči museli k požáru pěšky, a když došli k ohni, byl přístřešek už zničený.

„Po několika minutách hašení hasiči objevili v požářišti ohořelé torzo lidského těla," uvedla mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Požár přístřešku u železniční trati v Severní ulici v Hradci Králové.Torzo ohledal lékař. K určení přesné příčiny smrti byla nařízena zdravotní pitva.

„Na místě se nacházeli také svědci, kteří uvedli, že by se mohlo jednat o muže bez domova. Jeho totožnost policisté zjišťují," sdělila policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Dodala, že policista se služebním psem označil na místě požáru dvě místa se zápalnými látkami. „Policisté v této souvislosti požádali odbor kriminalistické techniky a expertiz o zpracování odborného vyjádření z odvětví chemie. V současné době jsou ve věci zahájeny úkony trestního řízení a probíhá vyšetřování," informovala mluvčí.

Případů, kdy bezdomovci uhoří v provizorních nebo neobydlených objektech, je více.   Loni v červenci uhořel muž v neobydleném drážním domku u Chocně.