„Oheň byl nahlášen o půl páté odpoledne. Ale zatím nevíme, jestli je někdo, nebo něco vevnitř haly. Plameny se nyní dostaly až na střechu objektu,“ řekla krátce po 17. hodině mluvčí krajských hasičů Martina Götzová a dodala, že u požáru zasahují jednotky z druhého stupně požárního poplachu. S požárem bojovalo celkem 11 hasičských jednotek, z toho čtyři profesionální.

Za posledních 24 hodin královéhradečtí policisté vyjížděli ke 45 dopravním nehodám, což v přepočtu znamená téměř dvě nehody během jedné hodiny a jedná se o více než dvojnásobek běžných výjezdů.
Silnice kloužou, počet nehod roste. Policisté vyjíždějí dvakrát za hodinu

Ještě v půl šesté byla hala o rozměrech asi 50x20m celá v plamenech. „Hasební zásah probíhá zvenku, využíváme i výškovou techniku. Uvnitř by se měly nacházet různé materiály jako plasty a pneumatiky a také tlakové lahve, místním je doporučeno nevětrat," doplnila mluvčí hasičů. Kvůli možnému výskytu škodlivin v ovzduší na místo přijela mobilní laboratoř Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče, která zde provedla měření. Žádné nebezpečné hodnoty ale laboratoř nenaměřila.

Zhruba v půl deváté večer se hasičům podařilo požár lokalizovat. Dál ještě zůstali dohašovat skrytá ohniska. „Podařilo se nám dostat dovnitř haly a vynést svářecí soupravu. Síly a prostředky na místě události jsou postupně redukovány," informoval Martina Götzová kolem deváté hodiny večerní.

Předběžnou škodu hasiči odhadli na 15 milionů korun. Během požáru podle hasičů naštěstí nebyl nikdo zraněn.