Hasiči škodu odhadli na půl milionu korun. Hradecké služby, které se v Hradci Králové starají o svoz a likvidaci odpadu, musely z haly po zlikvidování požáru vyvozit 200 tun odpadu.

"Požár způsobil pouze lehké škody na svítidlech a části kabeláže a na plastových dílech pláště zastřešení haly, a to především díky systému protipožární ochrany překladiště a následnému zásahu složek HZS, včetně hradeckých SDH, kterým patří velký dík za jejich profesionalitu, rychlost a nasazení," poděkoval hasičům ředitel Hradeckých služeb Martin Hušek.

Dohašování skladovací haly s odpadem
V Hradci na Slezském předměstí hořel sklad s odpadem, příčina i škoda neznámá

Ve stejné hale hořelo už před rokem, příčinou bylo opět samovznícení odpadu a škody byly loni v červenci 1,5 milionu korun. Možným původcem ohně mohly být u obou požárů vyhozené baterie.

"Do komunálního odpadu určitě nepatří jakékoliv baterie, ať se jedná o jednoduché monočlánky nebo nabíjecí akumulátory třeba od hraček, modelů nebo mobilních telefonů. Dále bychom neměli vyhazovat zbytky hořlavých kapalin, rizikový je třeba i lněný olej nebo fermež," varuje za hasiče Martina Götzová.