K prvnímu „ohýnku" vyjížděli profesionální hasiči z centrální stanice v sobotu přesně v 5.49 hodin do ulice Dykova na Pražském Předměstí. Plastový kontejner na papír byl ale uhašen ještě před zásahem jednotky.

Druhý případ hasiče zaměstnal před dvanáctou dopoledne. Šlo o požár dvou plastových popelnic na Vančurově náměstí, jen kousek od budovy úřadu práce ve Wonkově ulici.

Kontejner shořel, než přijeli hasiči

Na Pražské Předměstí vyjíždělo hasičské auto znovu v neděli. A to ve 2 hodin a 42 minut v noci do ulice Veverkova. Na místě byla jako první hlídka městské policie, oheň z kontejneru na směsný odpad byl už ale tak velký, že to bez pomoci nešlo. Nakonec však lehl popelem ještě před příjezdem přivolaných hasičů. „Ve vedlejší ulici Dykova si hasiči všimli dalšího hořícího plechového kontejneru, který uhasili. Vedle stojící plastový kontejner se pachatel snažil také zapálit, ale ten uhasl sám," vypočítává Alena Kuthanová ze sekretariátu ředitele hasičského záchranného sboru kraje.

Strážníci na místě prohledávali i přilehlé lokality, žádný další požár ale nenašli. „Netušíme, zda spolu požáry souvisí. Nicméně nejde o první letošní podobné případy, řešili jsme už zapálené koše," říká mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Jak kontejnery a popelnice vzplanuly také není jasné. „Vzhledem k tomu, že jde o minimální škodu a při požáru nebyl ohrožen žádný majetek, tak k místu nevyjížděl vyšetřovatel, který by to prověřil,"  uvádí mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

Policisté vyslýchají svědky požárů

Případem, který je zadokumentován jako přestupek proti majetku, už se nicméně zabývá policie. Podle tiskové mluvčí Lenky Burýškové byla na místě nedělního požáru i hlídka z Obvodního oddělení II. „Policisté provedli rovněž šetření v souvislosti s využitím možného kamerového systému na Městské policii, žádné podezřelé skutečnosti však nezjistili. V současné době probíhají  výslechy možných svědků a zjišťuje se přesná výše škody."