Hasiči dorazili na místo za tři minuty po nahlášení, ale karavan Fiat Ducato byl již celý v plamenech. U osobního vozidla Audi A6 Combi, které stálo asi tři metry za karavanem, hořela kapota.

„Na střeše karavanu hořela patnáctikilogramová propanbutanová lahev, kterou hasiči po nastavovacím žebříku sundali a ochlazovali. V karavanu se nacházely ještě další dvě propanbutanové lahve, které hasiči vyndali dříve než začaly hořet. Požárem zasažený karavan se v důsledku elektrického zkratu samovolně rozjel a nacouval do hořícího osobního vozidla. Hasiči dostali požár pod kontrolu devět minut po půlnoci. Požár se podařilo zlikvidovat v 01:07 hodin,“ popisuje mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Plameny zničily celý karavan i s veškerým lyžařským vybavením, u osobního vozidla byla poškozena kapota a částečně motorový prostor.

„Majitel vyčíslil škodu na osobním vozidle na 200 tisíc korun, na karavanu na 500 tisíc a škodu na lyžařském vybavení odhadl na 80 tisíc,“ dodala mluvčí Žahourková.

Požáry obou vozidel zřejmě někdo úmyslně založil. Během úterního dopoledne byli na místo povoláni speciálně vycvičení psi na vyhledávání hořlavých kapalin. (red)