deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Povodně v Rusku ohrožují další města: Na Uralu prudce stoupla řeka Tobol, záplava se blíží k městu Kurgan s 300 tisíci obyvatel.
Hypotékový trh výrazně ožívá: Banky a stavební spořitelny jich v březnu poskytly za 18 miliard korun, oproti únoru o 15 %, meziročně o 50 % více.
Harry a Meghan se vrátí na Netflix: Vévoda a vévodkyně ze Sussexu pro platformu produkují dva seriály, jeden o životním stylu, druhý o hráčích pola.
Pražská zoo přivítala další gorilí mládě: V noci je porodila samice Kijivu, oznámil ředitel zahrady Miroslav Bobek. Začaly přijímací zkoušky na střední školy: Na čtyřleté obory se letos hlásí 94 tisíc uchazečů, o 4 tisíce víc než loni.
Amerika se snaží o lepší kontrolu prodeje zbraní: Bílý dům chce odstranit mezeru, která umožňuje prodej tisíců střelných zbraní bez federálních kontrol.
Nejméně 30 ukrajinských dětí přišlo o končetiny: Na rozdíl od dospělých potřebují děti nové protézy nejméně jednou ročně a často se potýkají s psychickými problémy.
Žena v Motole nemohla jít na operaci kvůli panice: Nemocnice se musí omluvit ženě, které lékaři nedovolili přítomnost doprovodu při uspávání a probouzení se po zákroku.
Krize na Blízkém východě: Írán sdělil USA, že ve své odvetě vůči Izraeli se hodlá vyhnout rozsáhlé eskalaci a nebude jednat unáhleně.
Instagram rozmazává nahotu na fotkách: Společnost zavádí nové nástroje na ochranu mladistvých proti sexuálnímu vydírání na sociálních sítích.
Česko vyjednává o pokračování gripenů: Chce se Švédskem dohodnout prodloužení pronájmu do roku 2035. Letouny budou potřeba i modernizovat.
Počet obětí po výbuchu nedaleko Boloně se zvýšil: Při úterní explozi ve vodní elektrárně zemřelo šest lidí, tvrdí italské úřady. Pátrací tým dnes našel tři další těla.
Válka na Ukrajině: Dnešní ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu byly odvetou za údery na ruskou energetiku, řekl Putin.
Situace na Ukrajině: Země už nemá skoro žádné střely k pro ni zásadním západním systémům protivzdušné obrany Patriot a Iris-T.
Peter Pellegrini a Hlas porušili zákon: Strana po kampani vložila na transparentní účet budoucího prezidenta 250 tisíc eur, napsal Deník N.
USA a Japonsko utužily vojenské partnerství: Jde o nejvýraznější změny od jeho uzavření před více než 60 lety. Ještě s Británií budou mít společné vojenské cvičení.
Požár rodinného domu v obci Nový Ples: Hasiči vyčíslili škodu na 1 milion korun. Uchránili majetek v hodnotě 10 milionů. Příčinu vzniku požáru vyšetřují.
V Chomutově hořelo ve skladovací hale: Osm jednotek hasičů dnes likvidovaly požár haly na zpracovávání polystyrenu v Dukelské ulici.
Ukrajina schválila nový zákon o mobilizaci: Návrh zákona upouští od drakonických trestů za neuposlechnutí odvodu, jež vyvolaly pobouření veřejnosti.
Veřejná debata o Evropské unii v Hradci Králové: Opoziční strany udělají z evropských voleb referendum o současné vládě, řekl ministr Dvořák.
Hasič roku 2023: Vedoucím roku se stal Jiří Němčík a zásahem roku je činnost USAR týmu po zemětřesení v Turecku.
Vietnamská miliardářka je odsouzena k smrti: Truong My Lan soud potrestal za to, že si od Saigon Commercial Bank podvodem půjčila 44 miliard dolarů.
Rusko a Německo vyzývají ke zdrženlivosti: Izrael zvyšuje bezpečnostní opatření kvůli zvyšující se hrozbě útoku ze strany Íránu.
Hasič roku 2023: Stal se jím hasič z Prahy Miloslav Burián.
Politická situace v Německu: AfD a její poslanec Bystroň nejsou nic jiného, než hlásná trouba Kremlu, prohlásilo ve Spolkovém sněmu několik poslanců.