deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Požár rodinného domu v obci Nový Ples: Hasiči vyčíslili škodu na 1 milion korun. Uchránili majetek v hodnotě 10 milionů. Příčinu vzniku požáru vyšetřují.
V Chomutově hořelo ve skladovací hale: Osm jednotek hasičů dnes likvidovaly požár haly na zpracovávání polystyrenu v Dukelské ulici.
Ukrajina schválila nový zákon o mobilizaci: Návrh zákona upouští od drakonických trestů za neuposlechnutí odvodu, jež vyvolaly pobouření veřejnosti.
Veřejná debata o Evropské unii v Hradci Králové: Opoziční strany udělají z evropských voleb referendum o současné vládě, řekl ministr Dvořák.
Hasič roku 2023: Vedoucím roku se stal Jiří Němčík a zásahem roku je činnost USAR týmu po zemětřesení v Turecku.
Vietnamská miliardářka je odsouzena k smrti: Truong My Lan soud potrestal za to, že si od Saigon Commercial Bank podvodem půjčila 44 miliard dolarů.
Rusko a Německo vyzývají ke zdrženlivosti: Izrael zvyšuje bezpečnostní opatření kvůli zvyšující se hrozbě útoku ze strany Íránu.
Hasič roku 2023: Stal se jím hasič z Prahy Miloslav Burián.
Politická situace v Německu: AfD a její poslanec Bystroň nejsou nic jiného, než hlásná trouba Kremlu, prohlásilo ve Spolkovém sněmu několik poslanců.
Vědci zjistili, odkud pochází nejvíc kyberútoků: Podle výzkumu mezinárodního týmu jich nejvíc pochází z Ruska. Pak je Ukrajina a Čína. Česko je v žebříčku čtyřicáté.
Pomoc Ukrajině: Česku se už podařilo identifikovat přes milion kusů dělostřelecké munice ze třetích zemí, kterou by mohla země využít.
Virtuální návštěva Národní knihovny v Praze: Tu umožňuje platforma Google Arts & Culture. Do barokních prostor knihovny lidé nahlédnou prostřednictvím Street View.
Požár v obci Nový Ples: Hasiči likvidují plameny v rodinném domě, kde pravděpodobně začal hořet přímotop v koupelně. Na místě jsou tři jednotky.
Prezident Pavel o summitu Trojmoří: Cílem bylo podpořit Ukrajinu i spolupráci zemí v energetice, dopravní infrastruktuře a digitálních technologiích, řekl.
Navalnyj sepsal před smrtí paměti: Podle jeho ženy a nakladatele vyjdou 22. října. Pracovat na nich začal už v roce 2020.
Pomoc Ukrajině: Česko se zemí domlouvá podobu bilaterální dohody o bezpečnostní spolupráci, řekl prezident Pavel.
Na letištích v USA odhalili 1500 střelných zbraní: Jsou to údaje z prvních třech měsíců letošního roku. Většina zbraní byla nabitá.
Liberecká korupční kauza: Soud potvrdil vazbu podnikatele Josefa Nadrchala a vedoucího odboru veřejného majetku Lukáše Hýbnera. O. J. Simpson podlehl rakovině: Ve věku 76 let zemřel herec a hvězda amerického fotbalu, jehož kariéru zastínila kauza vraždy jeho ženy a přítele.
Doprava na Pražském okruhu stojí: Hasiči zasahují u nehody tří osobních aut. Na místě jsou i policisté a záchranáři.
V Polsku začíná ostrý politický boj: Politici diskutují o zrušení téměř úplného zákazu potratů. Změnu tohoto zákona navrhla strana premiéra Tuska.
Přihlášky na střední školu: Celkem 79 % ze všech uchazečů je podalo elektronicky a 73 % uchazečů využilo práva podat nově povolené tři přihlášky.
V Kopřivnici skončil na stromě paragladista: Uvízl ve výšce zhruba 15 metrů. Bezpečně na zem mu pomohli hasiči s automobilovou plošinou. Nijak se nezranil.
Česká pošta prodává hlavní budovu v Praze: Na webu zveřejnila nabídku na odkup budovy v Jindřišské ulici. Minimální cena zůstává stejná, a to 1,538 miliardy korun.
Pavel se setkal se Zelenským: Hlavy států ve Vilniusu na summitu iniciativy Trojmoří probraly aktuální potřeby Ukrajiny.