deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Český průmysl zpomalil růst: Výroba v v dubnu zpomalila růst meziročně na 1,2% po březnovém zvýšení o 2,9%. Výroba aut rostla o 30%.
Stavebnictví v recesi: Stavební výroba v Česku v dubnu znovu klesla, meziroční pokles zrychlil na 6,4 procenta z 2,6 procenta v březnu.
Podezřelý z podvodu: Příslušník Vězeňské služby čelí obvinění. Když byl na neschopence, přivydělával si jako skladník.
Konec dostihů na Singapuru: Stým ročníkem Velkého Zlatého poháru skončí příští rok 180 let historie dostihového sportu v asijském městském státu.
Nový kyberpodvod: Podvodník se vydával za pracovníka mobilního operátora, nabízel eSIM. Muž mu předal kód, přišel o 850 tisíc z účtu.
Lipavský odsoudil útok na přehradu: Útok na nádrž nad obydlenými oblastmi je srovnatelný s použitím zbraně hromadného ničení proti civilistům, řekl ministr.
Karlovarsko bez proudu: Téměř celý kraj postihl výpadek eletřiny. Příčinou je výpadek v rozvodně Vítkov. Obchodní bilanci vylepšila levnější paliva: Zahraniční obchod ČR skončil v dubnu přebytkem 8,4 mld. Kč, což byl meziročně o 36,6 mld. Kč lepší výsledek.
Požár autoservisu: Pardubičtí hasiči nad ránem hasili rozestavěný podnik ve Starém Mateřově. Škoda dosáhla 11,5 milionu korun.
Pracovní večeře: Německý kancléř Scholz se večer v Postupimi sejde s francouzským presidentem Macronem.
Metro B znovu jezdí: Provoz v úseku Zličín - Smíchovské nádraží byl po hodině obnoven. Do kolejiště spadla nevidomá žena s vodícím psem.
Škody na Kachovské přehradě: Výbuch uvnitř zcela zničil vodní elektrárnu v hrázi nádrže na Dněpru, nelze ji opravit, uvedli správci.
Motorkářské sbohem: Do Skutče na Chrudimsku v pátek přijedou stovky motorkářů na pohřeb 18leté Anety.
Povodeň na Dněpru: Po zničení Kachovské přehrady je v Chersonu beprostředně ohroženo 16 tisíc lidí, uvedla městská správa.
Osoba v kolejišti metra: Z nástupiště ve stanici v Butovicích spadla nevidomá osoba s vodícím psem. Utrpěli zranění, hasiči je předali k ošetření
Omezení na trase B metra: Provoz mezi Zličínem a Smíchovským nádražím zastavil okolo 7:30 pád člověka do kolejí. Jezdní náhradní autobusy.
Reakce Zelenského: Zničení Kachovské přehrady potvrzuje, že ruské síly je třeba vyhnat z každého koutu Ukrajiny, uvedl ukrajinský prezident
Saudové sníží těžbu: Nejvýraznější omezení těžby za celé roky oznámila Saudská Arábie. Ceny přesto mírně klesly.
Exhejtman odsozený za korupci: David Rath se dostal k části majetku zajištěnému policií. Soud vydal přes 1,3 miliony, píše Seznam Zprávy
Uzavřená D2: Kvůi srážce osobního a nákladního auta je dálnice uzavřená na 57. kilometru ze Slovenska na Brno.
Podstatné zesílení bojů: Britští vojenští zpravodajci potvrzují intenzivnější boje na Ukrajině, včetně dříve klidných úseků fronty.
Zasedne ukrajinská rada národní bezpečnosti: Prezident Zelenskyj svolal mimořádné jednání kvůli explozi, která zasáhla Kachovskou přehradu.
Zásobování Mezinárodní kosmické stanice: SpaceX vyslala k ISS svou 28. komeční misi. Na stanici dopraví přes tři tuny materiálu.
Pokus o převrat: Úřady středoasijské republiky oznámily zatčení třiceti osob, měly chystat puč.
Nová lokomotiva: České dráhy u rychlíků mezi Brnem a Jihlavou poprvé vyzkouší lokomotivu Siemens Vectron s duálním pohonem.