deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Berlín přerušil propalestinskou konferenci: Policie zrušila palestinský kongres s tím, že jeden z řečníků podléhá zákazu politické činnosti v Německu.
Biden vzkázal Íránu, aby neútočil na Izrael: Spojené státy podle něj pomohou Izraelcům s obranou a Teherán neuspěje.
Lidé si za jídlo připlatí: V restauraci dnes Češi za oběd utratí v průměru 224 korun. To je o 70 korun více než v roce 2019.
Výbuch a požár v bytě v Karviné: Podle vyšetřovatelů dva obvinění v bytě vyráběli drogy. Přitom ve pravděpodobně došlo ke středečnímu výbuchu.
Výkonná rada ODS zrušila členství Židkovi: Náměstek libereckého primátora je jedním z obviněných v korupční kauze.
Trump jde v pondělí k soudu: Jde k němu kvůli údajnému zatajení plateb za mlčení lidí, kteří věděli o jeho aférách před volbami v roce 2016.
Důsledek potravinové krize v Africe: Téměř 55 milionů lidí v západní a střední Africe trpí hladem, varuje OSN.
Ukrajina potřebuje nové vojáky: Má ovšem málo mladých mužů, píše deník The New York Times.
Vražda v zahrádkářské kolonii: Mostecký soud poslal do vyšetřovací vazby 49letou ženu, kterou kriminalisté viní z vraždy o 7 let staršího partnera.
Ztroskotání lodi, která vyplula v Tunisku: Po středeční nehodě se pohřešuje 45 lidí, uvedla dnes Mezinárodní organizace pro migraci.
Nový český rekord: Horolezkyně Klára Kolouchová dnes jako první česká žena stanula na vrcholu Annapurny.
Výbuch nedaleko Bologně: Na severu Itálie, kde v úterý došlo k explozi ve vodní elektrárně, nalezli dnes tělo posledního pohřešovaného.
Íránský zločin proti lidskosti: Nejvyšší argentinský trestního soud obvinil Írán ze smrtelného útoku na centrum židovské komunity v roce 1994.
V Praze chytla tramvaj: Hasiči zasahují v ulici Lidická u hořícího podvozku tramvaje.
Napětí na Blízkém východě: Bílý dům prohlásil, že útok Íránu na Izrael je skutečnou a věrohodnou hrozbou.
Evropská rada přijímá zákon o trestných činech: Mezi trestné činy nyní patří pomoc při obcházení zákazu cestování i obchodování se sankciovaným zbožím.
Novou ředitelkou ČT v Ostravě je Gabriela Lefenda: Dosavadní ředitel Miroslav Karas místo ve výběrovém řízení neobhájil.
Srážka osobního auta a kamionu v Teplicích: Hasiči vyprošťovali zaklíněného řidiče auta, kterého pak ošetřili záchranáři. Policisté uzavřeli Masarykovu ulici.
Válka na Ukrajině: Zájem Čechů o dění v zemi, která více než dva roky čelí ruské invazi, se v posledním roce a půl téměř nemění.
Cena ropy ke konci týdne roste: Cenu zvyšuje napětí na Blízkém východě. Cena severomomřského Brenta je momentálně 92 dolarů za barel.
Pražská burza se vrátila k růstu: Drží se na nejlepších hodnotách od léta 2008. Index PX dnes posílil o 0,78 procenta na 1558,96 bodu.
Rezignoval jednatel Sokola Těšitel: K odstoupení ho v souvislosti s podvodem v organizaci vyzývali někteří členové.
Válka na Ukrajině: Ruský útok na severovýchodní město Sumy zranil nejméně 3 lidi a způsobil vážné škody na civilní infrastruktuře.
Čtyři muži se zranili při nehodě v Třeboni: Na Kopečku musely zasahovat čtyři posádky záchranářů. Srazili se tam řidiči osobního a nákladního auta.
Nové vykopávky v Pompejích: Archeologové našli impozantní banketní sál s černými stěnami a mytologickými motivy z trojské války.