Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Na eurovolby padlo zatím šest stížností: K Nejvyššímu správnímu soudu je lze podat do soboty. Zatím lidé napadají zejména nepřipsané preferenční hlasy.
Vlak srazil člověka na Otrokovicku: Nehoda přerušila provoz na trati Břeclav - Přerov v úseku Otrokovice - Tlumačov. Obnovu ČD očekávají kolem třetí hodiny.
Němečtí diváci odcházejí od klasické televize: Tradiční pozemní, kabelové nebo satelitní vysílání vůbec nesleduje čtvrtina Němců, ukázala studie.
Na Neapol padá popel z lesního požáru: Jemný černý prach se ve čtvrtek snášel i na historické centrum jihoitalského města. Hasiči bojují s plameny na předměstí
Desítky Zlíňanů protestovaly: Převážně starší lidé přišli na na náměstí Míru kritizovat růst daně z nemovitosti. Ve městě vzrostla pětkrát až sedmkrát
Dietrichštejnská hrobka patří pravomocně rodu: Krajský soud v Brně potvrdil rozhodnutí břeclavského. Odmítl odvolání radnice v Mikulově, které objekt dosud patřil.
V Lukavici na Šumpersku hořel byt: Plameny zachvátily opad v podkroví, hasiči evakuovali 7 osob, 1 se nadýchala kouře. Škoda 1,5 milionu korun.
Izrael oznámil likvidaci velitele Hamásu: Měl se podílet na útoku 7. října, velel skupině odstřelovačů. Dostihl ho cílený letecký úder na severu Gazy.
Na Jablonecku hoří dům: Hasiči zasahují v Horním Kořenově, plameny se z kůlny rozšířily na přilehlý obytný objekt.
Polsko pošle vojáky ke střežení olympiády: Do opatření v Paříži se zapojí dvacet příslušníků armády.
Do Česka míří argentinský prezident: Javier Milei přiletí do Prahy v pondělí. Sejde se Petrem Pavlem, jednat budou o globální bezpečnosti.
Tendr na Janáčkovo centrum platí, rozhodl ÚOHS: Antimonopolní úřad o brněnské zakázce rozhodoval podruhé, minule soutěž zrušil. Rozhodnutí není pravomocné.
Louisiana nařídila školám vystavit Desatero: Guvernér Jeff Landry podepsal zákon ukládající v každé třídě veřejné školy včetně universit vyvěsit znění přikázání.
Poslanci projednávají vyšetřování útoku na FF UK: Závěrečnou zprávu o tragické střelbě posuzují členové bezpečnostního výboru Sněmovny.
U Los Angeles dál zuří lesní požár: Hasiči bojují od víkendu se živlem, který zachvátil 60 kilometrů čtverečních. Úřady evakuovaly na tisíc lidí.
Meteorologové varují před silnými bouřkami: Výstraha platí pro většinu republiky od dnešního odpoledne do noci. Hrozí silný vítr, kroupy a přívalové deště.
Česko se má vrátit do vesmíru: Astronaut Aleš Svoboda by měl vzlétnout nejpozději do pěti let, řekl ministr dopravy Martin Kupka.
Na Smíchově hořelo nákladní auto: Pražští hasiči zasahovali v Pobělohorské ulici, plameny zcela zachvátily kabinu náklaďáku.
Soud potvrdil pokutu vnitru: Podle Úřadu pro ochranu osobních údajů neměla policie právo plošně sbírat informace o stavu lidí v izolaci kvůli covidu.
Boris Johnson vydá paměti: Britský premiér oznámil, že kniha nazvaná Unleashed (Odpoutaný) půjde na trh letos 10. října.
Slovenský parlament projednává zákon o RTVS: Poslanci dnes mají v druhém čtení schválit kontroverzní zákon o změnách ve veřejnoprávní televizi a rozhlase.
Provoz na D5 na Rokycansku omezil požár kamionu: Dálnice je na 52. kilometru u Holoubkova ve směru na Rozvadov průjezdná levým pruhem, police vybízí k opatrnosti.
Soud potvrdil trest za vraždu v Chotěboři: Za smrt milenky uškrcené při souloži si 26letý muž odpyká deset let, nepochodil s odvoláním.
EU rozšíří sankce proti Rusku: Belgické předsednictví oznámilo, že na půjde o postihy zaměřené proti osobám, na seznamech jich bude už přes stovku.
V Chorvatsku zemřelo dítě z Česka: Nepřežilo výbuch auta nedaleko Zadaru, tři další lidé jsou zranění, uvedla policie. Na místě našla výbušný systém.