deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Chodec v Brně zemřel po srážce s náklaďákem: Policie po odpolední nehodě žádá o spolupráci svědky nehody v Bauerově ulici za Výstavištěm. Jižní Čechy mají další ohnisko ptačí chřipky: Veterináři je potvrdili v malochovu slepic u Křemže na Českokrumlovsku.
Scholz odmítl Taurusy pro Ukrajinu: Kancléř uvedl, že moderní rakety s plochou dráhou letu kvůli dalekému dostřelu neposkytne.
Izraelská armáda našla další tunely v Gaze: Podzemní systém podle vojska měří na deset kilometrů, spojuje sever a jih pásma, vede i pod univerzitou a nemocnicí.
V Paříži začíná summit o Ukrajině: Prezident Marcon v Elysejském paláci vítá hlavy států a vlád, účastnit se bude i premiér Petr Fiala.
Maďarsko schválilo rozšíření NATO: Rozhodnutím parlamentu v Budapešti získalo Švédsko poslední nutný souhlas s přistoupením k Alianci.
Fico šokoval Tuska slovy o Ukrajině: Polský premiér řekl, že úterní schůzka Vyšegrádské čtyřky v Praze ukáže, zda má uskupení ještě smysl.
Norská výletní loď je v karanténě: Mezi cestujícími se zřejmě šíří cholera, na palubě jsou včetně posádky 3 tisíce lidí. Plavidlo zatím nesmí do přístavu.
Čeští lyžaři zahynuli v Kyrgyzstánu: Podle místních úřadů zemřely po pádu laviny na severovýchodě země 4 osoby, české ministerstvo zahraničí potvrdilo 3.
Trump se odvolal proti pokutě 465 milionů dolarů: Exprezident napadl rozsudek v civilním případu, ve kterém byl usvědčen z nadhodnocovaní svých nemovitostí.
Rodina chytá pohřeb Navalného: Veřejné rozloučení by se mohlo konat koncem týdne, uvedli spolupracovníci opozičního lídra zemřelého ve vězení.
Petr Pavel navštíví dvanáctý kraj: 6. a 7. března zavítá do středních Čech. Zastaví se v Berouně, Kladně, Sázavě nebo v Kněžicích.
Makléřka do automatů naházela miliony: 49letá žena z Plzeňska trávila v herně i dvanáct hodin denně, před soudem prohlásila vinu.
Drsná zima v Mongolsku hubí dobytek: V zemi následkem nebývale silných mrazů uhynuly už dva miliony kusů hospodářských zvířat.
Arménie a Azerbajdžán zahájí jednání o míru: Ministři zahraničí obou zemí se ve středu sejdou v Německu.
Harrachovský velký můstek se dočká opravy: Rekonstrukce vyjde na 40 milionů korun, cílem je získat skokanské mistrovství světa.
Za týden přibylo 374 případů černého kašle: Celkem už Státní zdravotní ústav v Česku potvrdil 1 217 výskytů nakažlivého onemocnění.
Soud znovu projednává korupční kauzu: Státní zástupce pro obžalovaného soudce Ivana Elischera znovu žádá 11 let vězení.
V Indii ujel automatický vlak: Nákladní souprava s 53 vagony jela vysokou rychlosti 70 kilometrů než se ji podařilo zastavit, úřady incident vyšetřují.
Trump upevňuje svůj vliv ve straně: Předsedkyně celostátního výboru americké Republikánské strany McDanielová údajně proto 8. března odstoupí z funkce.
Lidská pochodeň ve Washingtonu: Muž, který se zapálil před izraelským velvyslanectvím, zemřel v nemocnici na důsledky popálenin.
Tálibán uspořádal další veřejnou popravu: V severním Afghánistánu popravil muže odsouzeného za vraždu. Je to třetí rozsudek smrti vykonaný za posledních 5 dní.
Příspěvek na zaměstnání postižených by mohl vzrůst: Vláda rozhodne, zda stoupne z 14 200 na 15 700 Kč, jak navrhlo MPSV. Výdaje by to letos zvedlo asi o 1,4 mld korun.
Depardieu čelí novému obvinění ze znásilnění: Francouzská média informovala, že jde o druhé obvinění ze sexuálního zneužití během natáčení filmu Les Volets Verts.
Nárůstá výskyt nádorů u mladých lidí: V Brně, kde ročně léčí v průměru 1300 pacientů ve věku od 18 do 39 let, je téměř 400 lidí ve věku od 18 do 30 let.