deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Důsledek potravinové krize v Africe: Téměř 55 milionů lidí v západní a střední Africe trpí hladem, varuje OSN.
Ukrajina potřebuje nové vojáky: Má ovšem málo mladých mužů, píše deník The New York Times.
Vražda v zahrádkářské kolonii: Mostecký soud poslal do vyšetřovací vazby 49letou ženu, kterou kriminalisté viní z vraždy o 7 let staršího partnera.
Ztroskotání lodi, která vyplula v Tunisku: Po středeční nehodě se pohřešuje 45 lidí, uvedla dnes Mezinárodní organizace pro migraci.
Nový český rekord: Horolezkyně Klára Kolouchová dnes jako první česká žena stanula na vrcholu Annapurny.
Výbuch nedaleko Bologně: Na severu Itálie, kde v úterý došlo k explozi ve vodní elektrárně, nalezli dnes tělo posledního pohřešovaného.
Íránský zločin proti lidskosti: Nejvyšší argentinský trestního soud obvinil Írán ze smrtelného útoku na centrum židovské komunity v roce 1994.
V Praze chytla tramvaj: Hasiči zasahují v ulici Lidická u hořícího podvozku tramvaje.
Napětí na Blízkém východě: Bílý dům prohlásil, že útok Íránu na Izrael je skutečnou a věrohodnou hrozbou.
Evropská rada přijímá zákon o trestných činech: Mezi trestné činy nyní patří pomoc při obcházení zákazu cestování i obchodování se sankciovaným zbožím.
Novou ředitelkou ČT v Ostravě je Gabriela Lefenda: Dosavadní ředitel Miroslav Karas místo ve výběrovém řízení neobhájil.
Srážka osobního auta a kamionu v Teplicích: Hasiči vyprošťovali zaklíněného řidiče auta, kterého pak ošetřili záchranáři. Policisté uzavřeli Masarykovu ulici.
Válka na Ukrajině: Zájem Čechů o dění v zemi, která více než dva roky čelí ruské invazi, se v posledním roce a půl téměř nemění.
Cena ropy ke konci týdne roste: Cenu zvyšuje napětí na Blízkém východě. Cena severomomřského Brenta je momentálně 92 dolarů za barel.
Pražská burza se vrátila k růstu: Drží se na nejlepších hodnotách od léta 2008. Index PX dnes posílil o 0,78 procenta na 1558,96 bodu.
Rezignoval jednatel Sokola Těšitel: K odstoupení ho v souvislosti s podvodem v organizaci vyzývali někteří členové.
Válka na Ukrajině: Ruský útok na severovýchodní město Sumy zranil nejméně 3 lidi a způsobil vážné škody na civilní infrastruktuře.
Čtyři muži se zranili při nehodě v Třeboni: Na Kopečku musely zasahovat čtyři posádky záchranářů. Srazili se tam řidiči osobního a nákladního auta.
Nové vykopávky v Pompejích: Archeologové našli impozantní banketní sál s černými stěnami a mytologickými motivy z trojské války.
Nehoda autobusu na Ústecku: Jelo v něm 16 cestujících, tři museli ošetřit záchranáři. Policie uzavřela silnici v Kojeticích.
V pražské zoo se v noci narodilo mládě gorily: Jde o druhé gorilí mládě narozené v tomto roce. Na začátku ledna se narodila samička Mobi.
Bonobové nejsou mírumilovní primáti: Agresivita mezi samci je u nich častější než u šimpanzů. Agrese mezi samci a samicemi je ale běžná méně.
MZd zveřejnilo návrh změn pojištění: Část změn kritizují někteří odborníci, vadí jim nastavení systému odměn za vlastní péči o zdraví.
Výbuch auta v Moskvě: Na severu metropole v něm seděl bývalý důstojník ukrajinské tajné služby SBU Vasyl Prozorov, který přeběhl k Rusku.
Povodně v Keni: Zemřelo už při nich alespoň 13 lidí. Domovy kvůli divoké vodě muselo opustit asi 15 tisíc lidí.