deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Důsledky zrušení práva na potrat v USA: Do ulic vychází tisíce demonstrantů, potratové kliniky ruší plánované termíny a těhotné ženy rychle hledají alternativy.
Nejstarší pivnice v Praze: V klášteře augustiniánů u sv. Tomáše na Malé Straně začali vařit pivo už za Karla IV. v roce 1352.
Zákroky na míru: Ajťáci tisknou pražským chirurgům modely orgánů na 3D tiskárně, můžou se proto na operace lépe připravit.
Speciální výroba vín v Podorlicku: Kvevri je nádoba z pálené hlíny, typického tvaru, ve které víno kvasí a zraje jako ve starověku, řekla vinařka Šimonová.
Z auta ji vyprostili až hasiči: Nárazem do stromu skončila v sobotu jízda jednačtyřicetileté ženy, která bourala poblíž přehrady u Letovic na Blanensku.
Už čtvrtý týden: Tunisští soudci se rozhodli prodloužit svou národní stávku proti rozhodnutí prezidenta vyhodit desítky z nich.
Další podpora filmů: Plzeňský kraj přispěje 4,5 miliony korun štábům na natáčení filmů, které vznikají na území kraje.
Tajemná smrt: Jihoafrické úřady vyšetřují smrt nejméně 22 lidí nalezených v oblíbené taverně poblíž města East London.
Ostatky přivezli z Krakova: V kostele svatého Jana Křitele ve Velké Bíteši je ode dneška relikviář s kapkou krve papeže Jana Pavla II.
Orlí kulaté výročí: Zhruba 300 lidí a 40 praporů šlo v centru Brna v orelském průvodu. Připomíná 100 let od prvního orelského sletu v Brně.
OBRAZEM: Dváci si užívali areál Bahna, ve kterém se společně s předváděcí technikou vrátili až do roku 1938.
Novelu předloží v červenci: Stanjura chce, aby v rámci připravované novely státního rozpočtu na letošní rok byl schodek pod 330 miliardami korun.
Uctění památky obětí komunistického režimu: Na pietním aktu dnes řečníci na Ďáblickém hřbitově v Praze ve svých projevech varovali před totalitními režimy.
Hrůzné mučení: V úterý si v Jeseníku připomínali 400 let od nejstrašnějších procesů pálení čarodějnic v historii Jesenicka.
Korupce DPP: V kauze kolem pražského dopravního podniku může být podle Vondráčka stíháno celé hnutí STAN.
Západ musí zůstat vůči Rusku jednotný: Na tom se při jednání začínajícího summitu skupiny G7 shodli prezident Joe Biden a německý kancléř Olaf Scholz.
Praha je topeniště: Řešením je více zeleně. Klíčové ale je, aby se stromy sázely na kvalitu, ne kvantitu, zdůrazňuje vědec Jan Macháč.
První takový objev: V Severní Americe našli v permafrostu na kanadském Yukonu dokonale zachovanou kostru malého mamuta srstnatého.
V pondělí bude přes 31 stupňů: Na Moravě a ve Slezsku podle hydrometeorologů hrozí zvýšené riziko vzniku a šíření požárů.
Sláva se změnila v děs: Připomeňmě si den otevření parlamentu v Canbeře v roce 1927, kdy se před ním zřítilo letadlo.
Obchodní centra spustila letní výprodeje: Budou zhruba do poloviny srpna, snížení cen by se nemělo lišit od předchozích let. Skrz inflaci čekají větší poptávku.
Snaží se najít nejlepší řešení: Praha jedná s Kyjevem o převozu kolem 200 důchodců z ústavu v Dnipropetrovské oblasti, kterou ohrožují boje.
Zasedání krizového výboru: Opičí neštovice zatím nepředstavují ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu, uvedl generální tajemník WHO.
Hydrometeorologové varují: Vydatné srážky vytvořily vhodné podmínky pro komáry. Na mnoha místech ČR je nyní jejich aktivita vysoká až mimořádná.
Vodíkové fiasko v Ostravě: Dopravní podnik Ostrava musel zrušit soutěž na vybudování infrastruktury pro vodíkové autobusy.