Závod byl rozdělen do dvou dnů, v sobotu se zúčastnilo 132 psů, v neděli 120, v sobotu se běžely běhy kategorie veteránů, kterých se účastní psi nad 8 let věku. „O výsledcích rozhodovaly Lenka Pánková z Brna a Alice Glöcknerová z Děčína,“ informovala Daniela Hoblová, jedna z organizátorek. Závody probíhaly na dvou parkurech, jeden byl pouze pro malé a střední psy, druhý pouze pro velké rasy.

Všechny běhy byly na obou parkurech měřeny elektronickou časomírou, která zajistila přesné měření na setiny sekundy. Kromě vlastních klání v agility byl připraven doprovodný program.

„V sobotu se grilovalo prasátko, díky vedru se snad všichni psi smočili v potoce, po celý víkend si mohli účastníci i návštěvníci koupit cokoli pro svého pejska ve stánku s chovatelskými potřebami Bohdany Hladíkové nebo si zajistit si pojištění svých psů,“ doplnila Hoblová.

Řada návštěvníků využila možnost vedle závodiště kempovat. Už o víkendu začíná na cvičišti první z letních táborů. Ty jsou určeny nejen pro děti, ale také pro dospělé chovatele. Ti se tu budou věnovat například výcviku agility, poslušnosti, tanci se psem a dalším kynologickým disciplínám. tábory jsou rozplánované na celé prázdniny.

Výsledky:
small (malí psi): 1. Michálková Eva – Noblesa z Velzu – šeltie, 2. Dušková Lucie – Lili z Vesničky u hranic – šeltie, 3. Trnovcová Jindra – Casper Bohemia Timothy – pudl. Medium (střední psi): 1. Ptáčková Romana – A3 Ricky – kříženec, 2. Matušková Lenka – A3 Roxy – kříženec, 3. Hamšíková Petra – A3 Max – kříženec. Large (velcí psi): 1. Štouračová Barbora – A3Ch. Fanny Miveko – border kolie, 2. Kochová Irena – A3Ch. Alf Border Town – border kolie, 3. Satinová Martina – A3 Alička Bonna Bar-Bar Beskydy – belgický ovčák tervueren.