Člen skupiny Lunetic a moderátor Snídaně s Novou Aleš Lehký se objevil na první akci nového společenského sálu pardubického AFI Paláce.

Sál voněl novotou

„Je to krásné prostředí, které voní novotou. Myslím, že když pořadatelé vychytají ještě některé provozní detaily, určitě to tu bude pěkné. A jsem přesvědčen i o tom, že i lidé si sem zvyknou chodit. Sál má výbornou akustiku a skvělá světla,“ nechal se slyšet Aleš Lehký, který byl průvodcem společenského plesu nového pardubického centra.

„Nikdy jsem na plesy nechodil se bavit, vždycky jsem na nich byl pouze pracovně. Přiznám se, že to není tak úplně zábava, která by byla blízká mému srdci,“ pravil.

„Na druhou stranu věřím, že plesy v případě firem mají nějakou společenskou funkci. U studentů středních škol zase maturitní ples představuje pomyslný vstup do života dospělých,“ podotkl moderátor.

„Na akcích tohoto typu mě baví pracovat, ale opravdu nejsem ten pravý návštěvník plesů. Je to možná i tím, že se moc necítím v saku a kravatě. Přece jen je mi lépe v riflích a tričku,“ svěřil se Aleš Lehký.

„Moderování mě opravdu baví. Večerní akce jsou pro mě zajímavé hlavně proto, že člověk vlastně nikdy dopředu neví, co se na nich stane. Existuje sice nějaký scénář, ale pak se dá zohlednit dění v sále. Můžete spolupracovat s diváky, reagovat na jejich podněty, to mi přijde fajn. A když se vám pak něco povede a vidíte, jak to lidi baví, tak je to opravdu moc příjemný pocit,“ sdělil moderátor Snídaně s Novou. „V tomto případě zas je to něco jiného. Tam žádné reakce nemáte. Ale zase moderujete v televizi a to je obrovská zkušenost a zároveň velká příležitost. Pro mě je to v podstatě splnění jednoho mého snu,“ pokračoval.

„Když působíte jako moderátor v rádiu, tak si musíte na některé věci dávat pozor, ale není jich tolik, co v televizi. Tam na vás míří spousta kamer, na vysílání spolupracuje spousta lidí,“ porovnával.

„Můžete se zde řadu věcí přiučit. To je velmi příjemné. A navíc mě práce v televizi moc baví,“ informoval člen populární skupiny Lunetic, která stále koncertuje.

„Náš návrat byl skutečně ve velkém stylu. Vystupovali jsme v mnoha klubech a po diskotékách a většinou jsme měli plno. Teď už se chystáme na naše další vystoupení na východě Čech. Prvního května nás bude možné spatřit v klubu Roxet ve Skořenicích u Chocně,“ nastínil další plány skupiny Lunetic Aleš Lehký.

Comeback a pauza

„Po velkém comebacku na koncertní pódia jsme si dali trochu pauzu. Bylo to dané také tím, že náš člen David Škach strávil dva měsíce v Indii, takže jsme měli první tři měsíce v novém roce menší prázdniny,“ poznamenal.

„Nyní jsme se však pustili do práce. Nové písně tvoří především Vašek Jelínek s kytaristou. Jednou za čtrnáct dní máme zkoušku, kde dáváme dohromady nový materiál. V květnu chystáme velké soustředění,“ podotkl Aleš Lehký, jenž si je dobře vědom toho, že to Lunetic nebude mít jednoduché.

„Dosud jsme žili z minulé slávy, ale nyní už by to chtělo přijít s něčím novým. Je nám jasné, že teď máme šanci, kterou je třeba využít. Ale rozhodně nemíníme nic uspěchat. Naopak, chceme aby nové písničky opravdu byly pokud možno co nejlepší. Nepochybuji o tom, že posluchači určitě budou srovnávat naši novou tvorbu s tím, co jsme vyprodukovali už dříve,“ pravil člen skupiny Lunetic.

Ve fázi hledání

„Momentálně jsme ve fázi hledání, jakým směrem se dál ubírat. Sestavili jsme živou kapelu, takže naše písničky určitě budou mít kytarovější vyznění, ale zcela jistě půjde opět o popově laděné skladby,“ upozornil Aleš Lehký.

„Vznikla spousta nových písní, ale o některých už víme, že určitě nepoužijeme, navíc vznikají další,“ konstatoval člen skupiny Lunetic.
„V této fázi je určitě ideální, že nás nikdo do ničeho netlačí. Žádnou smlouvu na vydání desky nemáme, a tak i přemýšlíme o tom, jakým stylem se ubírat, zda pak naše album vydáme sami, nebo jestli ho nabídneme fanouškům přes internet, případně zda podepíšeme smlouvu s nějakou firmou. Možností je spousta,“ uzavřel Aleš Lehký.