Pořadatelem krajského kola byla  SOŠ a SOU Vocelova Hradec Králové.

Do semifinále Královéhradeckého kraje bylo přihlášeno pět škol, které tento obor vyučují. Bohužel, ze zdravotních důvodů byla zrušena účast soutěžících VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou. Z celkového počtu 133 žáků třetích ročníků postoupilo deset nejlepších automechaniků.

Budoucí automechanici v průběhu soutěže prokazovali odborné znalosti a dovednosti v teoretické části formou testu. Poznávali a určovali zařízení a díly používané při opravách automobilů. V praktické části soutěže plnili úkoly, jako byla diagnostika simulovaných závad, a opravovali vozidla a jejich příslušenství.

Soutěž byla velice dobře připravena a proběhla bez jakýchkoliv problémů.

Na prvním místě se umístil žák SOŠ a SOU Vocelova Hradec Králové Vlastimil Blažek, který prokázal výborné teoretické znalosti a praktickou manuální zručnost. Tímto umístěním se připojil k dalším žákům školy oboru karosář, lakýrník a autotronik. Všichni tito žáci budou školu reprezentovat v celostátních soutěžích.

Druhý skončil také žák SOŠ a SOU Vocelova Hradec Králové Michal  Klempíř, na třetím místě Jakub Rejman ze SŠTŘ Nový Bydžov, který doplní čtveřici soutěžících v celostátním kole.

Všem postupujícím škola přeje pevné nervy při účasti na celostátní soutěži a všem reprezentantům zúčastněných škol mnoho úspěchů u závěrečných zkoušek a v profesním životě.   Ladislav Papšík