Klání se konalo vcelku daleko. Do severních Čech jeli Třebechovičtí poprvé. Blechovi vyráželi na akci od Kolína a dorazili mezi prvními, čímž se jim povedlo zabrat stoly pro týmové depo. Blažkovi a Sibekovi se dohodli, že vyrazí na cestu den předem, a že přenocují někde poblíž. Za nocležiště byl nakonec vybrán hostel patřící diakonii v Litoměřicích.

Zatímco závodníci z Vysokého Mýta vyráželi kolem páté, Podorebští vstávali v sedm hodin, odpočatí a po snídani se dali na cestu k cíli své cesty.

Členové třebechovického kroužku TRCA při závodech Českého poháru v Teplicích.Shodný zájem o obě vypsané kategorie

Do deváté hodiny se v DDM Cvrček v Krupce sjelo celkem 29 závodníků, kteří neváhali, rozložili svá depa a dali se do ladění aut na specifické kobercové trati, na které nebylo úplně jednoduché se pohybovat.

Po registraci bylo jasné, že se pojede do večera, neboť o obě kategorie byl stejný zájem. Ve Standardu čítalo startovní pole jednadvacet závodníků, v Expertu pak rovných dvacet. Rozložení jezdců do rozjížděk i finále bylo do čtyř skupin, v dané kategorii po pěti, v jednom případě i šesti závodnících.

Standard

První místo celkově a v kategorii junior obsadil Petr Dvořák z Vysokého Mýta. Výhodu znalosti místní trati prokázal Marcel Pálfi, který ve Standardu dojel na druhém místě. Medaili za třetí místo si odvezl třebechovický borec Jakub Blecha. Pátý Petr Sibeke udolal stájového kolegu Ondřeje Blažka, jenž skončil šestý.

V průběžném pořadí je po třetím závodu Blecha druhý, Blažek jedenáctý a Sibeke třináctý.

Expert

Jen pro připomenutí – tato kategorie se nedělí na juniory a seniory. Třebechovické zastupoval jen Ondřej Blažek, který v Teplicích dojel na desátém místě. Přesto je v celkovém pořadí pátý.

Naštěstí až při vyhlašování výsledků došlo k výpadku elektrické energie v celém areálu i v přilehlém okolí. Část medailí se tak rozdávala za svitu baterek a mobilních telefonů. Je příjemné konstatovat, že z tomboly se nic neztratilo, ačkoli kdosi volal „Vraťte tam tu šunku!"

I v dalších týdnech bohatý program

Dá se říci, že sezona je v polovině. Členy TRCA čekají ještě dva závody Českého poháru, ale ty se pojedou až 26. dubna v Neratovicích, opět na kobercové trati, a 24. května v Praze.

Kromě Českého poháru je dále čeká organizace závodu GP Mini-Z Cup 19. ledna a 16. března v Třebechovicích a účast v závodě stejného podniku 16. února ve Vysokém Mýtě.

ALSracing ve Vísce u Frýdlantu pokračuje závody 8. února, 1. března a 5. dubna.

Prestižním kláním bude březnové Kyosho Masters, které se pojede letos poprvé v Praze a za mezinárodní účasti. Na základě výsledků ze soutěží do něj budou nominováni jezdci reprezentující nejen třebechovický klub, ale i Českou republiku.

Pavel Blažek